به مردم حق بدهیم سردرگُم شوند، شناخت 150 نفر در یک هفته نشدنی است

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/کرمانشاه یک استاد دانشگاه با اشاره به ثبت نام 150 کاندیدا در این دوره انتخابات در استان کرمانشاه، گفت: این افراد بصورت لیستی و حزبی وارد نشده اند و 150 نفر هستند با 150 فکر و حرف متنوع و شناخت این تعداد در مدت یک هفته عملا کار نشدنی است و باید به مردم حق بدهیم برای انتخاب سردرگُم شوند.

به مردم حق بدهیم سردرگُم شوند، شناخت 150 نفر در یک هفته نشدنی است

قدرت احمدیان در گفت و گو با خبرنگاران در مورد ویژگی های یک نماینده اصلح، گفت: صحبت از ویژگیهای نماینده اصلح زمانی کاربردی است که مردم به شناخت کافی در مورد یک کاندیدا برسند. در حال حاضر در این دوره انتخابات در استان بیش از 150 کاندیدا ثبت نام نموده اند، کاندیداهایی که لیستی و حزبی نبوده و بصورت فردی وارد میدان رقابت شده اند و عملا شناخت 150 فرد متفاوت از هم کار بسیار دشواری است.

وی توضیح داد: در جوامع پیشرفته چند حزب شناخته شده در زمان انتخابات اقدام به ارائه لیست کاندیداهای خود می نمایند و از آنجا که مردم فرصت کافی برای شناخت حزب و برنامه هایش دارند، به خوبی می توانند به لیست کاندیداهای حزب خود اعتماد نموده و رای بدهند، این درحالی است که در همین استان کرمانشاه 150 نفر با 150 گفتار و برنامه مختلف در انتخابات حضور پیدا نموده اند.

وی اضافه کرد: عمده کاندیداهای حاضر در این دوره انتخابات به نظر می رسد برنامه ای ندارند و تنها برای تهییج افکار عمومی صحبت هایی خارج از وظیفه نمایندگی مطرح می نمایند، بدون اینکه حتی بدانند ظرفیت چنین کاری وجود دارد و آیا اصلا آن کار در حیطه وظایف یک نماینده هست، یا نه.

احمدیان توضیح داد: وجود 150 نفر با 150 حرف و برنامه متنوع قطعا مردم را سردرگم می نماید و باید به مردم حق بدهیم که در اینکه به چه کسی باید رای بدهند، سردرگم شوند.

وی اضافه کرد: در این شرایط باید به مردم حق داد که به جای توجه به حرف و صحبت نمایندگان سراغ همان انتخاب های قومی و قبیله ای بروند.

احمدیان توضیح داد: وقتی انتخابات برنامه محورنبوده و انتخابات لیستی و حزبی نداشته باشیم اصلا تعیین نمی گردد که مجلس آینده قرار است به چه مسائلی بپردازند، یا اینکه نمایندگان برطرف کدام مشکل را در اولویت کار خود دارند و کدام گره از مسائل مردم را می خواهند باز نمایند. در غیاب انتخابات حزبی و برنامه محور، انتخابات قومی و قبلیه ای کاملا طبیعی است و باید به مردم حق داد.

این استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه در این شرایط مردم باید به شناخت حداقلی بسنده نمایند، مهم ترین ویژگی های نماینده اصلاح را پاکدستی، تقوا، توجه به مسائل ملی و تحصیلات دانشگاهی درست و حسابی بیان کرد.

احمدیان توضیح داد: مردم باید به رزومه و تحصیلات کاندیداها دقت کافی داشته باشند و افرادی که تحصیلات دانشگاهی مناسب و تخصص واقعی و جدی در مسائل قانونگذاری را دارند، انتخاب نمایند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16057

به "به مردم حق بدهیم سردرگُم شوند، شناخت 150 نفر در یک هفته نشدنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به مردم حق بدهیم سردرگُم شوند، شناخت 150 نفر در یک هفته نشدنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید