تجارت میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به 23 میلیارد دلار رسید

به گزارش شیوا مارکت، حجم تجارت میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در 6 ماهه نخست سال جاری میلادی به بیش از 23 میلیارد دلار رسید.

تجارت میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به 23 میلیارد دلار رسید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از AKIpress، در نیمه اول سال 2019 میلادی تجارت میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به 23 میلیارد و 200 میلیون دلار رسید که برابر با 95.2 درصد از کل تجارت میان این کشورها در سال گذشته میلادی است.

از حجم کل این تجارت، 14.7 میلیارد دلار برای روسیه، 5.5 میلیارد دلار برای بلاروس، 2.4 میلیارد دلار برای قزاقستان، 254 میلیون دلار برای ارمنستان و 210 میلیون دلار برای قرقیزستان می باشد.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا یک اتحادیه اقتصادی است که اعضای آن بیشتر کشورهای شمال منطقه اوراسیا، در شرق اروپا هستند. در سال 2007، روسیه، قزاقستان و بلاروس درباره ایجاد یک اتحادیه گمرکی میان خود به توافق رسیدند.

در سال 2009، ابتدا توافقاتی میان مسکو، آستانه و مینسک در خصوص ایجاد تعرفه گمرکی مشترک (ایجاد کد مشترک به جای قوانین داخلی) صورت پذیرفت و در نهایت، توافقات مذکور به امضای رؤسای جمهوری سه کشور رسید و بدین ترتیب، اتحادیه گمرکی در سال 2010 میان این سه کشور شروع به فعالیت کرد.

ایده تأسیس فضای واحد اقتصادی موجب شد رؤسای جمهور روسیه، بلاروس، قزاقستان توافقنامه ایجاد اتحادیه اقتصادی اوراسیا را در سال 2014 امضاء کنند که در اول ژانویه سال 2015 اجرایی شود. ارمنستان در 2 ژانویه 2015 و قرقیزستان در 6 اوت 2015 به عضویت کامل اتحادیه اقتصادی اوراسیا درآمدند.

در حال حاضر، اعضای این اتحادیه روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان هستند که عضو اتحادیه گمرکی اوراسیا نیز هستند. تاجیکستان، گرجستان، ازبکستان، مولداوی، اوکراین، پاکستان، ترکیه، ایران، چین و ویتنام نیز از دیگر گزینه های احتاقتصادی عضویت در این اتحادیه اوراسیا هستند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8290

به "تجارت میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به 23 میلیارد دلار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجارت میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به 23 میلیارد دلار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید