ترامپ از مصرف هیدروکسی کلروکین دفاع کرد

به گزارش شیوا مارکت، دونالد ترامپ از تصمیم خود برای مصرف داروی هیدروکسی کلروکین به عنوان اقدامی پیشگیرانه علیه کرونا دفاع کرد و گفت، این تصمیمی شخصی بوده اما معتقد است این دارو سطح ایمنی را افزایش می دهد. این در حالی است که هشدار داده شده این داروی ضد مالاریا می تواند منجر به مسائل قلبی گردد.

ترامپ از مصرف هیدروکسی کلروکین دفاع کرد

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا پس از صرف ناهار با جمهوری خواستار سنا به خبرنگاران گفت: فکر می کنم مصرف هیدروکسی کلروکین سطح ایمنی بدن شما را افزایش می دهد اما می توانید از پزشکانی که حامی این دارو هستند، بپرسید؛ بسیاری از کارکنان خط مقدم درمان کرونا سر کارشان نمی فرایند مگر اینکه هیدروکسی مصرف نموده باشند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، وی اضافه کرد: این یک تصمیم شخصی است. اگر کس دیگری به جز من این کار را می کرد، مردم می گفتند، وای، این هوشمندانه نیست؟.

ترامپ روز دوشنبه به خبرنگاران گفت، مصرف این دارو را که برای مالاریا تجویز می گردد، شروع نموده و آن را درمان احتمالی کرونا دانست. این در حالی است که مدارک محدودی برای اثبات این ادعا به لحاظ پزشکی وجود دارد.

پزشک کاخ سفید در نامه ای اظهار کرد، او و ترامپ به این نتیجه رسیده اند که منافع احتمالی این دارو از خطرات آن بیشتر است و این دارو برای رییس جمهور آمریکا تجویز شده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا ماه گذشته در مورد مصرف این دارو در خارج از بیمارستان یا کلینیک هشدار داد.

ترامپ همچنین با اشاره به یافته های نامطلوب آزمایشی بر روی کهنه سربازان درباره تاثیر این دارو بر بیماران کرونایی گفت: این تحقیقات شامل افرادی بوده که در شرایط بسیار بدی قرار داشته اند.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا رااینجا بخوانید

hecaconf.ir: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20164

به "ترامپ از مصرف هیدروکسی کلروکین دفاع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از مصرف هیدروکسی کلروکین دفاع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید