تهاتر پارک چیتگر خبری انحرافی است

به گزارش شیوا مارکت، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با رد خبر تهاتر بخشی از پارک چیتگر این خبر را انحرافی خواند.

تهاتر پارک چیتگر خبری انحرافی است

به گزارش خبرنگاران، محسن هاشمی در انتها جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در جلسه امروز رابط شورایاران منطقه 14 در صحن علنی حضور پیدا کرد و بعضی از مسائل و مسائل منطقه را بیان کرد. حدود هشت نفر از اعضای شورای شهر نیز در ارتباط با این منطقه نظرات خود را بیان کردند.

وی اضافه کرد: نخستین دستور کار امروز شورا آنالیز لایحه یک فوریتی آیین نامه مربوط به ماده 7 بود که برای سازمان آتش نشانی درآمدهای پایدار را در نظر می گیرد که نهایتا پس از بحث و آنالیز یک فوریت این لایحه به تصویب اعضای شورا رسید.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: پیشنهاداتی در مورد لایحه مربوط به مشاغل خانگی نیز از دیگر دستور کارهای امروز شورا بود که پیشنهادات در این زمینه همگی مطرح شد و نهایتا این لایحه نیز به تصویب اعضاء رسید.

وی با اشاره به موضوع پارک حاشیه ای و پارکینگ های عمومی گفت: این موضوع در صحن شورا مورد آنالیز نهاده شد و لایحه پرکاری بود. در این خصوص گزارشی مفصل توسط رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا ارائه شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در مورد اینکه بخشی از پارک چیتگر به ازای استفاده برای بزرگراه تهران-شمال از سوی بنیاد مستضعفان مورد استفاده قرار می گیرد و قرار است تهاتری درباره آن انجام گردد، اضافه کرد: این خبر صحیح نیست و خبری انحرافی است و به هیچ وجه چنین اتفاقی نمی افتد. برای بنیاد مستضعفان چه فایده ای دارد که پارک چیتگر را بگیرد. بنیاد مستضعفان باید زمینی را در اختیار بگیرد که بتواند در آن ساخت و ساز انجام دهد. اگر این کار صورت بگیرد برای بنیاد فایده ای ندارد و این پارک به درد بنیاد نمی خورد.

وی ادامه داد: اگر زمین های قابل ساخت و ساز باشد این امکان وجود دارد اما موضوع متفاوتی است لذا خبر پارک چیتگر خبری انحرافی است و آقای فتاح علاقه مند به چنین کاری نیست چرا که پارک چیتگر امکان ساخت و ساز ندارد. اگر هم ایشان بخواهند این کار را انجام دهند بنده توصیه می کنم از این کار خودداری نمایند و جای دیگری را در اختیار بگیرند.

هاشمی با اشاره به موضوع پارکینگ ها و پارک حاشیه ای گفت: اصولا برای هر موضوعی که احتیاج باشد مدیریت انجام گردد عرضه و تقاضا در آن اهمیت بسیاری دارد. وقتی تقاضا از عرضه بیشتر می گردد شما خدمت را با روشی در اختیار دیگران قرار می دهید که باعث رانت نگردد چرا که وقتی رانت ایجاد شد مافیا نیز در پی آن ایجاد خواهد شد.

وی تأکید کرد: در موضوع پارکینگ ها اگر عرضه از تقاضا بیشتر شد به راحتی می گردد بحث رزرو را عملی کرد اما وقتی در جایی عرضه از تقاضا کمتر باشد باید شرایطی فراهم کرد که مردم بتواند به صورت مساوی از امکانات استفاده نمایند. قطعا این موضوع برای شهرداری سخت خواهد شد و ایجاد مشکل می نماید اما یک پارکینگ خصوصی می تواند از موضوع رزرو استفاده کند چرا که رزرو به منافع خودش مرتبط است.

هاشمی تأکید کرد: حتی اگر شهرداری در پارکینگ های خصوصی قیمت گذاری کند باعث ایجاد مشکل می گردد. چرا که ممکن است پارکینگ ها به دیگران واگذار گردد و عملی کردن این کار با مسائلی روبرو خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد اجرای طرح پارک حاشیه ای در منطقه 2 گفت: صحبت از پیروزیت پارک حاشیه ای منطقه 2 می گردد و می گویند از نظر اجرایی این طرح پیروز بوده اما از نظر قیمتی مسائلی وجود دارد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15580

به "تهاتر پارک چیتگر خبری انحرافی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهاتر پارک چیتگر خبری انحرافی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید