ثبت 1800 رقبه مسکونی سنندج در سامانه جامع موقوفات

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، ادریس هنرور امروز سه شنبه در نشست تخصصی رسانه ای معرفی سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه استان در سنندج گفت: از سال 89 این سامانه در استان کردستان و به تبع شهرستان سنندج راه اندازی گردیده و مشخصات رقبات اعم از حدود جغرافیایی، متراژ، موقیت مکانی و مسخصات مستاجر در آن ثبت گردیده است.

ثبت 1800 رقبه مسکونی سنندج در سامانه جامع موقوفات

وی با بیان اینکه حواله یک کارشناس و تمامی اسناد در این سامانه باید توسط چند نفر تایید گردد و همین مانع از اختلاس گردیده و می گردد، مطرح کرد: تمامی تراکنش های مالی، عملیات اجراه، صدور قبض، غبارروبی و هر نوع حساب مربوط به موقوفات و بقاع متبرکه استان از طریق این سامانه انجام می گردد.

وی با اشاره به اینکه برای املاک مسکونی و تجاری وقفی این اداره کل پول پیش دریافت نمی کند، بیان نمود: اجاره بها هم براساس موقعیت مکانی ملک از 300 هزار تومان تا یک و دو میلیون تومان مشخص می گردد.

هنرور اظهارداشت: در سطح شهرستان 870 رقبه تجاری وجود دارد که اکثر آنها به صورت سرقفلی واگذار گردیده و سالیانه اجاره آن پرداخت می گردد.

رییس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان سنندج افزود: 180 رقبه مسکونی-تجاری هم در این شهرستان وجود دارد که سالانه از طریق مزایده واگذار می گردد.

هنرور بیشترین اجرای نیت موقوفات در این شهرستان را مربوط به موقوفه حاج شیخ محمد خواند و افزود: براساس نیت واقف درآمد حاصله صرف هزینه روزانه مسجد، آبادانی آن، طلاب، مدرسین، روحانیون و حفظ عین موقوفه می گردد.

وی بیان نمود: جالب ترین نیت واقف هم در امسال مربوط به طهمینه مجید دخت است که ملک خود را برای یاری به دانش آموزان بی بضاعت وقف نموده است و در آمد آن از طریق مراکز خیریه به این دانش آموزان پرداخت می گردد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 742

به "ثبت 1800 رقبه مسکونی سنندج در سامانه جامع موقوفات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 1800 رقبه مسکونی سنندج در سامانه جامع موقوفات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید