حمایت از فراوری صادرات محور، تسهیل صادرات و برطرف موانع صادراتی خواسته فعالان مالی از وزیر پیشنهادی صمت

به گزارش شیوا مارکت، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، فراوری صادرات محور را ضرورت اصلی برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و از وزیر پیشنهادی این وزارتخانه خواست تا بر روی حمایت از فراوری صادرات گرا، تسهیل صادرات و برطرف موانع صادراتی متمرکز گردد.

حمایت از فراوری صادرات محور، تسهیل صادرات و برطرف موانع صادراتی خواسته فعالان مالی از وزیر پیشنهادی صمت

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به عملکرد سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوران مسئولیت خود در حوزه قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز دوران سه ماهه سرپرستی در این وزارتخانه گفت: شرط موفقیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت آن است که ایشان همچون گذشته، بر روی محور فراوری صادرات گرا متمرکز شده و برنامه های خود را پیش برند.

وی اضافه کرد: بر این اساس توجه به حمایت از فراوری با نگاه صادراتی، باید هدفگذاری اصلی سیاست های یکساله وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد تا از این طریق، ضمن افزایش فراوری و ایجاد اشتغال و ارزآوری که امروز یکی از دغدغه های اصلی کشور است؛ بتوان به اهداف دست یافت.

به گفته لاهوتی، اکنون که ارزآوری کشور صرفا به وسیله صادرات غیرنفتی فراهم است، این موضوع راهی جز حمایت از فراوری صادرات محور، تسهیل صادرات و برطرف موانع صادراتی ندارد و دولت باید بر روی این موضوع متمرکز شده و برنامه جدی داشته باشد.

متن مجموعه های اکسپورتنا در خصوص اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت را اینجا بخوانید.

منبع:اکسپورتنا

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23560

به "حمایت از فراوری صادرات محور، تسهیل صادرات و برطرف موانع صادراتی خواسته فعالان مالی از وزیر پیشنهادی صمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از فراوری صادرات محور، تسهیل صادرات و برطرف موانع صادراتی خواسته فعالان مالی از وزیر پیشنهادی صمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید