دادگاه بین المللی دریاها: روسیه باید ملوانان اوکراینی بازداشت شده را آزاد کند

به گزارش شیوا مارکت، یک دادگاه بین المللی در امور دریاها گفت: مسکو باید 24 ملوانی را که در ماه نوامبر در تنگه کرچ بازداشت نموده است، آزاد کند.

دادگاه بین المللی دریاها: روسیه باید ملوانان اوکراینی بازداشت شده را آزاد کند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، دادگاه بین المللی قوانین دریا که مقرش در هامبورگ است، اعلام نمود: روسیه باید ملوانان و کشتی هایی که بازداشت و توقیف شده اند را آزاد نموده و هر دو طرف از هرگونه اقدامی که موجب افزایش تنش می گردد، خودداری نمایند.

جین هیون پیک، رئیس این دادگاه اعلام نمود: هرگونه اقدامی که بر مصونیت کشتی ها تاثیر بگذارد، باعث آسیب جدی به حاکمیت یک کشور و یا امنیت ملی آن می گردد.

در حادثه 25 نوامبر گذشته در تنگه کرچ سه کشتی اوکراینی توسط کشتی های روسی توقیف شدند و این امر باعث بدتر شدن روابط میان مسکو و کی یف شد.

در حال حاضر اوکراین خواهان آزادی ملوانانش و بازگشت کشتی های توقیف شده اش است ولی هنوز مسکو به این درخواست پاسخ نداده است.

وزارت خارجه روسیه روز شنبه اعلام نمود که در جلسه استماع این دادگاه شرکت ننموده است: این کشور نمی خواهد در دادگاهی که فاقد صلاحیت است از خود دفاع کند.

این دادگاه در سال 1982 طبق کنوانسیون سازمان ملل در امور دریاها تأسیس شده است؛ کنوانسیونی که روسیه و هم اوکراین از امضا نمایندگان آن هستند، اما این بدان معنی نیست که تصمیمات این دادگاه لازم الاجرا است.

معاون وزارت خارجه اوکراین بعد از تصمیم این دادگاه اعلام نمود: دستور این دادگاه یک پیغام کاملاً آشکار به روسیه است که نمی تواند قوانین بین المللی را نقض کند.

ولودمیر زلنسکی، رئیس جمهور جدید اوکراین نیز اعلام نمود که آزادی ملوانان اوکراینی و کشتی هایش می تواند اولین نشانه از سوی رهبری روسیه برای خاتمه بخشیدن به بحران با اوکراین باشد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6293

به "دادگاه بین المللی دریاها: روسیه باید ملوانان اوکراینی بازداشت شده را آزاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه بین المللی دریاها: روسیه باید ملوانان اوکراینی بازداشت شده را آزاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید