دانشگاه آزاد باید در حوزه تجاری سازی پژوهش پیشرو باشد

به گزارش شیوا مارکت، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کوشش این است که دانشگاه آزاد اسلامی در افق 1400 ، پیشرو دانشگاه های کشور در حوزه فناوری و تجاری سازی پژوهش باشد.

دانشگاه آزاد باید در حوزه تجاری سازی پژوهش پیشرو باشد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری که به مناسبت هفته پژوهش و فناوری امروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید، با تبریک فرا رسیدن هفته پژوهش، گفت: با توجه به رویکرد اختصاصی و جدی که دانشگاه آزاد اسلامی به سمت تجاری سازی و توسعه فناوری و رسیدن به ثروت از محصول دانش بنیان دنبال می نماید، حوزه معاونت فناوری و نوآوری از حوزه معاونت پژوهش به عنوان حلقه تکمیل نماینده پژوهش تفکیک شده است.

وی گفت: همکاری و تعامل بسیار مناسبی بین پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری وجود دارد که امیدواریم این دو معاونت به شکل تخصصی و ویژه روی حوزه های خود تمرکز نمایند.

تصویب نهایی آئین نامه های جامع بازار فناوری و سراهای نوآوری

دهقانی فیروزآبادی به تصویب نهایی آئین نامه های جامع بازار فناوری و سراهای نوآوری، فعالیت های دانش بنیان، صندوق خطرپذیر و صندوق فناوری در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و توضیح داد: به زودی شیوه نامه های مرتبط با این آئین نامه به استان های دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ خواهد شد و معتقدم آزادی عمل، نوآوری و ویژگی هایی که این آئین نامه برای اعضای هیأت علمی، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین فناوران و دانشگاهیان کشور برای مشارکت در زیست بوم فناوری فراهم می نماید، یک فرصت ویژه و استثنایی است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود: تمام فناوران کشور با آگاهی از زیرساخت ها و زیست بومی که دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه فراهم می نماید، می توانند به خانواده این دانشگاه در این حرکت بپیوندند.

وی با بیان اینکه خانواده دانشگاه های نسل سوم و چهارم، تنها اساتید و دانشجویان نیستند، اضافه کرد: تمامی شرکت های دانش بنیان، فناوران صاحب ایده، هسته ها و شرکت های نوپا و علاقه مند به مشارکت در پارک علم و فناوری و مراکز رشد، عضو جدید دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

دهقانی فیروزآبادی تأکید کرد: تمام کوشش حوزه معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی این است که دانشگاه آزاد اسلامی در افق 1400 در حوزه فناوری و تجاری سازی پژوهش، پیشرو و پرچمدار دانشگاه های کشور باشد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14469

به "دانشگاه آزاد باید در حوزه تجاری سازی پژوهش پیشرو باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد باید در حوزه تجاری سازی پژوهش پیشرو باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید