دبیر جشنواره فیلم فجر: سینماحقیقت مرجعی مهم در سینمای مستند منطقه است

به گزارش شیوا مارکت، دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، سینماحقیقت را رویدادی شاخص در عرصه بین الملل و مرجعی مهم در سینمای مستند منطقه می داند.

دبیر جشنواره فیلم فجر: سینماحقیقت مرجعی مهم در سینمای مستند منطقه است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، محمدمهدی طباطبائی نژاد دبیر جشنواره فیلم فجر در بازدید از ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت گفت: جشنواره سینماحقیقت به زعم من یکی از خوش شانس ترین جشنواره های سینمای ایران است. از ابتدا خیلی خوب آغاز شد، راستا خیلی خوبی را طی کرد و به لطف خدا به یکی از معتبرترین جشنواره های غرب آسیا و خاورمیانه در حوزه فیلم مستند تبدیل شد و امروز یک مرجع مهم برای سینمای مستند در منطقه و یک رویداد مهم بین المللی در حوزه فیلم مستند است.

دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ادامه داد: سال جاری در چهاردهمین دوره به دلیل شیوع ویروس کرونا اجرای جشنواره شکلی تازه پیدا کرد. این یک اتفاق عظیم برای سینمای مستند است. نمایش برخط (آنلاین) آثار توفیقی برای سامانه ها و پلتفرم ها در کشورمان ایجاد کرد. آن ها توانستند زیر ساخت هایشان را ارتقا بدهند و به سطح قابل قبولی از عرضه آثار دست پیدا نمایند.

طباطبائی نژاد اضافه کرد: همه می دانیم دنیا آینده، دنیا سامانه های نمایشی و فضای مجازی برای سینما است. فیلم مستند به واسطه شرایطی که دارد از هر مدیوم دیگری بهتر می تواند در این شرایط تازه خود را عرضه کند. خوشبختانه پیروزیت جشنواره چهاردهم سینماحقیقت نشان دهنده استفاده درست از این بستر ها و شرایط است.

وی در سرانجام سخنانش گفت: در مدتی که از جشنواره گذشته، استقبال از تماشای فیلم ها در پلتفرم ها بهتر از اکران های فیزیکی در ادوار قبل بوده است. اگرچه برگزاری فیزیکی هر رویداد جذابیت های خاص خود را دارد، اما این ناگزیری، اتفاقی تازه را رقم زده و این شکل تازه ارائه فیلم مستند مورد توجه جامعه مخاطبان سینماحقیقت و فیلم مستند قرار گرفته است. امیدوارم چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت در ادامه راستا هم پیروز باشد. برای تیم برگزاری این جشنواره و دبیر آن، آقای حمیدی مقدم آرزوی پیروزیت دارم.

چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به صورت برخط، با دبیری محمد حمیدی مقدم از 25 آذرماه آغاز شده و تا دوم دی ماه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 26477

به "دبیر جشنواره فیلم فجر: سینماحقیقت مرجعی مهم در سینمای مستند منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر جشنواره فیلم فجر: سینماحقیقت مرجعی مهم در سینمای مستند منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید