دلیل نماینده آمریکا برای زیر سوال بردن صلاحیت دادگاه لاهه

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در خصوص خروج از برجام و بازگرداندن تحریم ها از دیروز دوشنبه در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه هلند شروع گردیده و در این میان نماینده آمریکا سعی در زیر سوال بردن صلاحیت این دادگاه برای رسیدگی به شکایت ایران دارد.

دلیل نماینده آمریکا برای زیر سوال بردن صلاحیت دادگاه لاهه

در همین رابطه نماینده آمریکا مدعی گردیده در همه این سال هایی که آمریکا ایران را تحت تحریم قرار داده، تهران هیچ وقت به صورت حقوقی معترض واشنگتن نگردیده و هیچگاه از ظرفیت پیمان مودت برای شکایت از آمریکا به دیوان استفاده نکرده است. بنابراین الان هم دیوان نباید صلاحیت خود را برای آنالیز شکایت تایید کند.

این در حالی است که نمایندگان حقوقی ایران در اولین گام قصد دارند 15 قاضی دائم دیوان بین المللی دادگستری را متقاعد نمایند که این نهاد صلاحیت رسیدگی به این پرونده را دارد.

تهران در شکایت خود به عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوقی کنسولی سال 1955 میلادی (1334 شمسی) بین ایران و ایالات متحده آمریکا استناد می نماید. این معاهده که برای بسیاری از شهروندان ایرانی کمتر شناخته گردیده است، بین ایران و آمریکا، دو کشور متعهد به روابط دوستانه با یکدیگر گردیده اند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 497

به "دلیل نماینده آمریکا برای زیر سوال بردن صلاحیت دادگاه لاهه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل نماینده آمریکا برای زیر سوال بردن صلاحیت دادگاه لاهه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید