رتبه ایران در ارائه نسل چهارم موبایل، معرفی کشورهای پیشتاز

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از اوپن سیگنال، دسترسی به خدمات نسل چهارم استفاده از اینترنت همراه را با سرعت بیش از 40 مگابیت در ثانیه ممکن می کند. استفاده از این فناوری به تدریج در نقاط مختلف جهان در حال گسترش است و گزارش تازه اوپن سیگنال وضعیت ارائه این خدمات در 88 کشور جهان و از جمله ایران را نشان می دهد.

رتبه ایران در ارائه نسل چهارم موبایل، معرفی کشورهای پیشتاز

بر اساس گزارش یادشده که در بازه زمانی اول اکتبر تا 29 دسامبر و با بررسی بیش از چهار میلیون و هشتصدهزار گوشی تهیه شده، در حال حاضر سرعت شبکه های نسل چهارم به طور متوسط از 45 مگابیت در ثانیه فراتر نمی رود و در حال حاضر تنها در 5 کشور جهان میزان پوشش خدمات نسل چهارم از 90 درصد مساحت آن کشور فراتر رفته است. البته این تعداد تا 3 ماه قبل تنها دو کشور بود.

خدمات نسل چهارم تلفن همراه در بیش از 69 درصد از مساحت کشور ایران در دسترس است. اما متوسط سرعت دسترسی به این خدمات 13.73 مگابیت در ثانیه است و همین امر باعث شده ایران در جدول یادشده رتبه ای بهتر از 76 کسب نکند.

رتبه اول از نظر سرعت دسترسی به خدمات نسل چهارم سنگاپور است. متوسط سرعت یادشده در این کشور 44.31 مگابیت است. پس از این کشور هلند، نروژ، کره جنوبی، مجارستان، بلژیک استرالیا، نوزلند، بلغارستان، دانمارک، کانادا، صربستان، کرواسی و اسپانیا قرار دارند.

نکته جالب اینکه در فهرست یادشده آمریکا هم شرایط چندان مشاعدی ندارد و تنها 14 پله از ایران بالاتر است. همچنین کشورهای پاناما، بحرین، پاکستان، آرژانتین، پاراگوئه، کاستاریکا، عربستان سعودی، تایلند، فیلیپین، اندونزی، الجزایر و هند بعد از ایران قرار گرفته اند.

ایران از نظر میزان مساحت تحت پوشش خدمات نسل چهارم وضعیت بهتری دارد و در رتبه شصتم جهانی است. در این زمینه کره جنوبی، ژاپن، نروژ، هنگ کنگ، آمریکا، هلند، مجارستان، کویت، لیتوانی، جمهوری چک، سوئد و تایوان رتبه های برتر را به دست آورده اند.

در میان کشورهای همسایه غرب آسیا بیشترین سرعت ارائه خدمات اینترنت مربوط به امارات بامتوسط سرعت 27.47 مگابیت در ثانیه و سپس لبنان با سرعت 25.96 مگابیت در ثانیه است. عمان، ارمنستان، ترکیه و قطر هم رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12656

به "رتبه ایران در ارائه نسل چهارم موبایل، معرفی کشورهای پیشتاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه ایران در ارائه نسل چهارم موبایل، معرفی کشورهای پیشتاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید