رگولاتوری با کشورهای همسایه توافقنامه هماهنگی فرکانسی مبادله کرد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از تنظیم و تبادل توافقنامه هماهنگی فرکانسی بین مرزی با کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان، آذربایجان و روسیه در یک سال گذشته اطلاع داد.

رگولاتوری با کشورهای همسایه توافقنامه هماهنگی فرکانسی مبادله کرد

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرنگاران، محمد علی فرقانی با اشاره به مطلب فوق اضافه کرد: هدف از تدوین و مبادله این توافقنامه ها، جلوگیری از تداخل متقابل مضر و استفاده بهینه از طیف فرکانسی است و با توجه به اهمیت هماهنگی فرکانسی در مناطق مرزی و همچنین وجود دستورالعمل برای استفاده بهینه از باند فرکانس در این مناطق، به منظور حذف یا کاهش تداخل فرکانس های رادیوئی در بین سیستم های مختلف، ایجاد فرایند فنی و نظارتی الزامی است.

وی بهینه سازی در استفاده طیف، هماهنگی بین کشورها در اختصاص فرکانس، ارزیابی تداخل به وسیله تبادل اطلاعات و تخصیص سریع در استفاده از فرکانس های ترجیحی را از مزایای هماهنگی فرکانسی عنوان نمود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: نداشتن توافقنامه های فرکانسی، زیان های مالی شرکت های مخابراتی، اپراتورها و مردم، مسائل امنیتی و ایجاد تداخلات فرکانسی را به دنبال دارد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9665

به "رگولاتوری با کشورهای همسایه توافقنامه هماهنگی فرکانسی مبادله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگولاتوری با کشورهای همسایه توافقنامه هماهنگی فرکانسی مبادله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید