سایه سنگین گرد و غبار بر هوای سه شهرستان استان مرکزی

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/مرکزی رییس مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: سه شهرستان اراک، ساوه و شازند درگیر گرد و غبار و ناسالم بودن هوا هستند.

سایه سنگین گرد و غبار بر هوای سه شهرستان استان مرکزی

علیرضا محرابیان در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به شرایط هوایی ناسالم در سه شهرستان استان مرکزی اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، در ساعت 17 میانگین شاخص کیفیت هوا در کلانشهر اراک عدد 144 را نشان داد که حاکی از ناسالم بودن هوا برای گروه های حساس است، در حالی که ایستگاه سنجش آلودگی هوای مخابرات عدد 172 و ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه های سنی را نمایش می دهد.

وی اضافه کرد: در ساعت 17 شاخص کیفیت هوا در شهر شازند بر روی عدد 189 واقع شده است که حاکی از ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه های سنی است و ایستگاه ساوه نیز عدد 130 و شرایط ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد.

محرابیان با بیان اینکه وزش باد باعث وقوع پدیده گردوغبار و کاهش کیفیت هوای اراک در سه شهرستان استان مرکزی شده است، گفت: صبح پنجم فروردین ماه 1400 نیز در حوزه شاخص کیفیت هوا در شهر اراک عدد 188، شازند عدد 233 و ساوه نیز عدد 153 به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگاران، براساس اعلام هواشناسی استان مرکزی، وزش باد که در بعضی مواقع سرعت آن به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد تا روز شنبه ادامه دارد که به تبع آن پدیده گرد و خاک نیز کاهش کیفیت هوا را رقم خواهد زد. علت این آلودگی ذرات معلق ناشی از وزش شدید باد با منشاء چشمه های گرد و غبار منطقه ای و فرا منطقه ای(عراق) عنوان شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29202

به "سایه سنگین گرد و غبار بر هوای سه شهرستان استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه سنگین گرد و غبار بر هوای سه شهرستان استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید