سخنگوی نیروهای مسلح یمن: عملیات بقیق با پهپادهای خودمان صورت گرفت، ابوظبی و دبی در بانک اهدافمان است

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی نیروهای مسلح یمن بر ناتوانی رژیم عربستان و متحدانش در برابر اراده و ایستادگی ملت و رزمندگان یمن تاکید نمود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن: عملیات بقیق با پهپادهای خودمان صورت گرفت، ابوظبی و دبی در بانک اهدافمان است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه الراستاه، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه چهارشنبه توضیح داد تکیه کردن کشورهای متجاوز بر سلاح های آمریکایی و اروپایی، سودی برای آنها ندارد و شکست را برایشان به همراه دارد، زیرا نمی توانند با هیچ یک از هواپیماهای ما مقابله نموده و آن را سرنگون نمایند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید نمود : ما امروز بیش از هر زمانی مصمم به انجام عملیات گسترده و منحصر به فرد برای توقف جنگ هستیم.

وی خاطر نشان کرد : ده ها هدف در چارچوب بانک اهداف ما در امارات قرار گرفته است.

یحیی سریع گفت ما به امارات می گوییم که تنها یک عملیات کافی است که هزینه های سنگینی به شما تحمیل کند.

وی در ادامه به جزئیات جدیدی از عملیات پهپادی منحصر به فرد اخیر در عمق خاک عربستان و ضربه محکم به تاسیسات نفتی این کشور اشاره نمود و گفت عملیات هدف قرار دریافت تاسیسات آرامکو پس از عملیات شناسایی هوایی دقیق صورت گرفت.

جزئیات جدید عملیات پهپادی اخیر در عمق خاک عربستان

یحیی سریع در این کنفرانس مطبوعاتی به تشریح جزئیات عملیات بازدارندگی دوم پرداخت که با هدف قرار دادن بزرگترین تاسیسات فراوری نفت دنیا در واکنش به ادامه تجاوزگری عربستان و محاصره ملت یمن، پشت عربستان را شکست.

به کمک خداوند نیروهای ما به سطح بالایی از توانمندی در تمام سطوح رسیده اند، امروز نیروهای ما قادر به ساخت و فراوری تعداد زیادی پهپاد در یک زمان بسیار کم هستند.

پیشتر هم نیروهای مسلح بر توان خود برای فراوری هر روز یک پهپاد تاکید نموده بود.

نمایشگاه صنایع هوایی، سطح توانمندی های ساخت نیروهای ما در زمینه یگان پهپادی و نیز یگان موشکی و همچنین صنایع جنگی مختلف را به همگان نشان داد و ثابت کرد.

امروز از عملیات موازنه بازدارندگی دوم سخن می گوییم که تاسیسات نفتی عربستان را هدف قرار داد. این عملیات بهترین دلیل و نمونه سطح بالایی از توانمندی نیروها ما در زمینه برنامه ریزی و اجرا به شمار می رود.

امروز به دنیا تاکید می کنیم که یمن آزاد و پایدار و مقاوم در برابر ائتلاف جنگ افروزان و متجاوزان حتی یک لحظه در پاسخ به این تجاوزگری تردید به خود راه نخواهد داد و از حق مشروع خود برای هدف قرار دادن تمام اهداف مشروع در عمق کشورهای متجاوز و جنگ افروز استفاده خواهد نمود.

ما امروز تصاویری از تاسیسات نفتی بقیق و خریص را بر اساس تصاویری هوایی گرفته شده قبل از حمله به شما نشان می دهیم، این تصاویر قبل از عملیات توسط پهپهادهای شناسایی ما گرفته شده بود.

پیش از این عملیات، فعالیت اطلاعاتی و شناسایی دقیقی صورت گرفت و ما تصاویری را از داخل تاسیسات هدف قرار گرفته شده دریافت کردیم.

امروز به شما تاکید می کنیم که تخریب و ویرانی که در پی این عملیات در تاسیسات نفتی به بار آمد، حجم آن بسیار بیشتر از آن چیزی است که به آن اعتراف شده است.

آمریکا با انتشار تصاویر ساختگی پس از انجام عملیات در چارچوب کوشش هایش برای کم نشان دادن اهمیت این عملیات عمل کرد، این تصاویر حجم تحقیر و کوچک شمردن این عملیات از سوی آمریکا را نشان می دهد، این در حالی است که حجم خسارت های وارده بسیار بیشتر از آن چیزی است که این تصاویر نشان می دهد

آتش سوزی(در تاسیسات نفتی) به مدت چندین ساعت ادامه یافت و طرف های ذیربط در کشور متجاوز نتوانستند این آتش سوزی را مهار نمایند، آیا منطقی است که خسارت ها آن طوری باشد که آمریکا کوشش می نماید آن را به تصویر بکشد.

و اینک جزئیات جدیدی از عملیات را اعلام می کنم :

اولا : این عملیات با استفاده از تعدادی از پهپادهای مختلف انجام شد از جمله پهپادهایی که امروز و برای اولین بار از آن رونمایی می گردد.

این پهپادها بر اساس میزان برد و راستا و از جهت های مختلف بر اساس مکان مورد هدف پرواز کردند، اول پهپادهایی از نوع قاصف از نسل سوم آن بود که تا راستاهای طولانی پرواز می نماید و برای اولین بار آن را فاش می کنیم، دوم پهپادهای صماد 3 که برد آن 1500 تا 1700 کیلومتر می رسد، به پرواز درآمد، نکته سوم پهپادهایی با موتورهای جت به پرواز درآمدند که قبلا استفاده شده بود و بعدا آن را فاش می کنیم. این پهپادها حامل چهار بمب است که از دقت در اصابت به هدف برخوردار است.

این پهپادها از قدرت مخفی شدن و مانور دهی و دقت در اصابت به هدف از زاویه های مختلف برخوردار است.

پیش از انجام این عملیات، عملیات برنامه ریزی و آماده سازی در بالاترین سطوح و با شیوه های عملیاتی پیشرفته صورت گرفت به طوری که توازن میان پهپادهای مجهز به موتور جت و عادی و دارای بیشترین برد پروازی و متوسط ایجاد شد تا در آن واحد به اهداف برسد.

همچنین از پهپادهای دیگری برای ایجاد پارازیت و فریب دشمن استفاده شد تا پهپادهای اصلی عملیات بتواند به هدف برسد، که هدف از این عملیات(فریب دشمن با استفاده از پهپادهای غیر اصلی) مشغول کردن سامانه دفاعی دشمن و فریب آن بود.

ثانیا : نیروهای مسلح یمن، جزئیات کامل این عملیات را حفظ می نمایند و تمام جزئیات را در زمان مناسب فاش خواهند کرد.

دشمن کوشش کرد تا این عملیات را کم اهمیت نشان دهد و نتایج و پیامدهایش را کمرنگ نشان دهد، ولی هر روزکه می گذرد به زیان های مستمر به اقتصاد و جایگاهش در منطقه و دنیا اعتراف می نماید.

دشمن سعودی و به همراه آن، آمریکا کوشش می نمایند از یک حقیقت روشن برای همگان در چارچوب تحقیر توانمندی های یمنی و امکانات آنها فرار نمایند تا در برابر معادلات جدید یمنی ها قرار نگیرند.

یمن جدید قادر است هر تجاوزی را دو برابر پاسخ دهد و دشمن را در عمق خاک خود سیلی بزند، این دشمنی است که خون و جان یمنی ها را کوچک شمرده، دشمن ظالم و ستمگر و متجاوز که روستاها و شهرهای یمن را بمباران و ویران کرد و در آتش سوزاند، این دشمن امروز تاسیسات نفتی اش در آتش می سوزد و تاسیسات و اهداف راهبردی و حیاتی بیشتری از دشمن در صورت ادامه تجاوزگری در آتش خواهد سوخت.

ملت ما هرگز سکوت نخواهند کرد، اامروز سخنان رهبرمان عبدالملک بدرالدین الحوثی را یادآوری می کنیم که بارها و مکرر به کشورهای متجاوز هشدار داد و به صراحت به آنها گفت که هرگز اجازه نخواهیم داد که ملت یمن از گرسنگی جان دهد، ما به دنیا منافق همدست با دشمن می گوییم که ملت ما از گرسنگی نمرده و نخواهد مرد و با تمام وسایل و تجهیزات با هر نیروی متجاوز اشغالگر توطئه گر مبارزه خواهد نمود و حق مشروع برای دفاع از خود را اعمال خواهد نمود.

امروز مواضع دنیای قابل تقدیری را شاهد بودیم به ویژه مواضعی که از حق یمن در پاسخ دادن به جنایات سعودی و امارات در کشورمان حمایت کردند، به طور خاص مواضع ایران و ترکیه را یادآوری می کنیم و نیز مواضعی که بعد انسانی در یمن را در نظر دریافتد و البته که شما هم این مواضع را ملاحظه کردید.

نیروهای مسلح یمن امروز با تمام قدرت و عزت و صلابت در برابر ائتلاف متجاوزان و نیروهای شرور ایستاده اند، نیروهای مسلح تاکید می نمایند که هرگز در پاسخ فوری و استثنایی به کشورهای متجاوز و در راس آنها امارات و عربستان سعودی در صورت ادامه تجاوزگری درنگ نخواهند کرد.

به نظام امارات می گوییم که تنها یک عملیات کافی است که هزینه های سنگینی به تو تحمیل کند، این عملیات تو را پشیمان خواهد نمود، بله پشیمان خواهی شد... در صورتی که رهبری(یمن) دستور اجرای عملیات را طی روزها یا هفته های آینده به نیروهای مسلح یمن صادر کند(چنین عملیاتی علیه امارات انجام خواهد شد)

بله چنین عملیاتی هزینه های سنگینی بر امارات تحمیل خواهد نمود، امروز و برای اولین بار اعلام می کنیم که ده ها هدف در چارچوب بانک اهدافمان در امارات از جمله در ابوظبی و دبی داریم و ممکن است در هر لحظه مورد هدف قرار گیرند، یمن امروز قوی تر، سرسخت تر، باصلابت تر است و هرگز از تهدیدها هراسی به خود راه نخواهد داد، به دشمن می گوییم که تجاوزگری خود را متوقف کنید، از یمن دست بردارید، که در این صورت از امنیت برخوردار خواهید شد و ما هم از امنیت بهره مند خواهیم شد، اگر امنیت و سلامت تاسیسات و برج های شیشه ای خود را می خواهید که قدرت ایستادن در برابر حتی یک پهپاد ما را ندارد، پس یمن را ترک کنید و امورش را به مردم آن واگذار کنید.

این هشدار را بیش از هر زمانی جدی بگیرید، ما امروز بیش از هر زمانی مصمم تر هستیم عملیات گسترده و منحصر به فردی را برای توقف تجاوزگری انجام دهیم، چرا که خون ملت ما ارزشمند است، خون یمنی ها هرگز هدر نخواهد رفت، بچه ها ما هرگز به خاطر محاصره شما نخواهند مرد، ما تمام آنچه را در توانمان است در نیروهای مسلح به کار خواهیم گرفت تا رنج و محنت مردم بزرگ و عزیز و مجاهد و مومن، ملت ایمان و ملت اسلام خاتمه یابد.

تکیه و شرط بندی کشورهای متجاوز بر سلاح های آمریکایی و اروپایی شکست خورده است، چرا که نمی توانند با هیچ یک از پهپادهای ما مقابله نموده و آن را سرنگون نمایند.

شکار یک نظامی سعودی در جیزان

خبر دیگر اینکه یک منبع نظامی یمنی از شکار یک نظامی سعودی در جیزان اطلاع داد. این منبع گفت یک نظامی سعودی در عملیات تک تیراندازان نیروهای مسلح یمن در شرق الخوبه در جیزان سعودی شکار شد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10716

به "سخنگوی نیروهای مسلح یمن: عملیات بقیق با پهپادهای خودمان صورت گرفت، ابوظبی و دبی در بانک اهدافمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی نیروهای مسلح یمن: عملیات بقیق با پهپادهای خودمان صورت گرفت، ابوظبی و دبی در بانک اهدافمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید