سوء استفاده از پاسپورت برای خرید و فروش موبایل!

به گزارش شیوا مارکت، ممکن است افراد سودجو از گذرنامه تحت این عنوان سوءاستفاده نمایند که شخص را یک یا دو روز از کشور خارج نمایند و سپس با استفاده از اطلاعات پاسپورت، گوشی مسافری را ثبت نمایند. مساله ای که وجود دارد، این است که فرآیند رجیستری به نحوی چیده شده که باید با انتقال مالکیت این اتفاق بیفتد؛ به این معنا که رجیستری باید روی بستر سیم کارت، اپراتور انجام گردد.

سوء استفاده از پاسپورت برای خرید و فروش موبایل!

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران درباره ثبت نام موبایل با استفاده از پاسپورت و جعل هویت به مسافران ایرانی هشدار داد.

پس از اعلام رجیستری گوشی های موبایل و افزایش قیمت گوشی های موبایل در بازار ایران، اعلام شده تا هر کسی که اقدام به خریداری گوشی موبایل می نماید، باید قبل از آن، گوشی را به نام خود بزند.

کسانی که در سه ماه اخیر سفر خارجی داشته اند پاسپورت خود را در اختیار فروشندگان سودجوی موبایل قرار می دهند تا آن ها بتوانند با استفاده از هویت فرد دارای پاسپورت گوشی را به نام مسافر بزنند و اعلام نمایند که وی بتازگی از کشور خارجی این دستگاه را به ایران آورده و به نام خود می نماید. پس از آن انتقال مالکیت انجام می گیرد.

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران به خبرنگار مهر گفت: سوء استفاده از پاسپورت برای خرید و فروش موبایل اتفاق جدید است. امروز تعیین شده با پاسپورت می توان موبایل خرید فردا یک اقدام دیگری انجام می گردد.

وی اضافه کرد: ممکن است سودجویان اصل پاسپورت را شبیه سازی نمایند هر پاسپورت متعلق به یک شخص است که اطلاعات شخصی اش در آن نوشته شده، بنابراین کسی نباید آن را حتی برای چند ساعت در اختیار داشته باشد. در صورت سوء استفاده از پاسپورت، افراد در هنگام سفر نیز دچار مشکل می شوند.

منبع: مهر

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: همگردی
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9388

به "سوء استفاده از پاسپورت برای خرید و فروش موبایل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوء استفاده از پاسپورت برای خرید و فروش موبایل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید