سیارک جدید زباله فضایی از آب درآمد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندپندنت،ماه گذشته تلسکوپی در هاوایی سیارکی را رصد و آن را به فهرست خود اضافه نمود. اما اکنون به نظر می رسد سیارک مذکور در حقیقت یک زباله فضایی و مربوط به ماموریک شسکت خورده فرود روی ماه در 45 سال قبل است.

سیارک جدید زباله فضایی از آب درآمد

این شی 2020SO نام گرفت و به گفته کارشناسان به سمت زمین حرکت می کرد. طبق اطلاعات موجود، 2020SO حدود 4 ماه دور زمین مدار می زند و سپس در مارس 2021 میلادی به مدار خود دور خورشید برمی گردد.

اما پل چوداس یکی از کارشناسان برترناسا در حوزه سیارک ها معتقد است این شی فضایی سیارک نیست و در حقیقت بخشی از یک موشک است. چوداس تخمین می زند این شی در حقیقت قسمت اول موشک سنتائور(Centaur) است که در سال 1966 میلادی به طور موفقیت آمیز لندر سورویور2 ناسا را به فضا برد. اما یکی از پیشرانه های این لندر از کار افتاد و ابزار مذکور در نهایت روی ماه سقوط کرد.

از سوی دیگر موشک از مدار ماه گذشت و به عنوان یک زباله فضایی وارد مدار خورشید شد از آن موقع تا به امروز اثری از موشک رصد نشده بود.

ماه گذشته محققان در هاوایی یک شی فضایی ناشناخته رصد کردند که طول آن 26 فوت تخمین زده می گردد. موشک قدیمی سنتائور کمتر از 32 فوت بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24142

به "سیارک جدید زباله فضایی از آب درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیارک جدید زباله فضایی از آب درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید