شهر مأرب در آستانه آزادسازی؛ ائتلاف سعودی تجهیزات خود را خارج کرد

به گزارش شیوا مارکت، منابع یمنی از خروج بخش زیادی از تجهیزات نظامی ائتلاف سعودی از شهر مأرب بعنوان مهم ترین پایگاه دولت مستعفی یمن در مرکز این کشور خبر دادند.

شهر مأرب در آستانه آزادسازی؛ ائتلاف سعودی تجهیزات خود را خارج کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع وابسته به دولت مستعفی یمن می گویند که ائتلاف سعودی به این جمع بندی رسیده است که شهر مأرب در مرکز یمن نیز به زودی همانند نِهِم و الجوف به کنترل نیروهای ارتش و انصارالله یمن درخواهد آمد.

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، نیروهای ارتش و کمیته های مرکزی یمن هم اکنون از سه جهت شهر مأرب را در محاصره خود دارند. همزمان قبائل استان مأرب نیز به شدت از جنایت عناصر وابسته به حزب الاصلاح به علت قتل فجیع محسن سبیعیان و خانواده اش خشمگین هستند. شیخ سبیعیان از بزرگان استان مأرب به شمار می رود که در نهم تیرماه به طرز فجیعی کشته شد. (جزئیات بیشتر)

حزب اخوانی الاصلاح مهم ترین بخش عناصر وابسته به دولت مستعفی را تشکیل می دهد و مرکز این حزب نیز شهر مأرب به شمار می رود. بنابراین با آزادسازی این شهر یکی از مهلک ترین ضربات به ائتلاف سعودی در سال های اخیر در بخش میدانی وارد خواهد آمد.

به گفته دو منبع نظامی وابسته به دولت مستعفی، ائتلاف سعودی اقدام به خارج کردن سلاح های سنگین خود از مأرب به سمت منطقه الودیعه نموده و صرفا حضور نمادین در این شهر دارد و مأرب دیگر برای نیروهای سعودی جای امنی نیست.

ائتلاف سعودی همچنین اقدام به برکناری عبدالحمید المزینی فرمانده نیروهای خود در شهر مأرب نموده و همزمان در حال رایزنی فشرده با قبائل منطقه برای جلب حمایت آن هاست؛ اما قتل فجیع آل سبیعیان قبائل را نیز در موضع ضدیت با ائتلاف سعودی قرار داده است.

عبدالسلام محمد رئیس پژوهشکده مطالعات راهبردی یمن به وبگاه العربی الجدید گفت که نقشه ائتلاف سعودی ضعیف کردن ارتش منصور هادی و حمایت از شورای انتقالی برای تسلط بر استان شبوه است و در این بین کاری به پیشروی های انصار الله در مأرب هم ندارد.

نیروهای ارتش و کمیته های مرکزی یمن در 20 خرداد ماه با آزادسازی منطقه مدغل در غرب شهر مأرب در هفت کیلومتری این شهر مستقر شدند و این شهر از سه جهت در محاصره قرار گرفته است.

موقعیت منطقه مدغل در غرب شهر مأرب

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21614

به "شهر مأرب در آستانه آزادسازی؛ ائتلاف سعودی تجهیزات خود را خارج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر مأرب در آستانه آزادسازی؛ ائتلاف سعودی تجهیزات خود را خارج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید