صدور گواهینامه مربیگری برای 57 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی

به گزارش شیوا مارکت، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از صدور گواهینامه دوره مربیگری برای 57 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی اطلاع داد و گفت: در حال طراحی دوره تکمیلی 40 ساعته با رویکرد سوادچندگانه هستیم.

صدور گواهینامه مربیگری برای 57 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی

علی باقرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به طرح آموزش و توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: این طرح با همکاری جهاددانشگاهی از اواخر سال 95 آغاز شد و جامعه هدف شرکت در دوره های توانمندسازی حدود 70 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی بودند که باید در دوره آموزشی مجازی طراحی گردیده شرکت و در آزمونی شرکت می کردند.

وی اضافه نمود: بر این اساس به پذیرفته شدگان گواهی دوره مربیگری اعطا می شد و بدون دریافت این مدرک، امکان ادامه همکاری با نهضت وجود نداشت.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه دوره های آموزشی طی سال گذشته و در چند مرحله برگزار گردیده و در مرحله اول 57 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی در آزمون پایانی شرکت و در آن پذیرفته شدند و به این ترتیب گواهی مربیگری دریافت کردند، گفت: در این مسیر با برخی مسائل روبرو بودیم؛ از جمله اینکه فرد ساکن استانی بوده، اما چون در مسافرت بوده در یک استان دیگر آزمون داده و گواهینامه اش به جایی رفته که آنجا امتحان داده است و باید جابجایی هایی صورت گیرد.

باقرزاده ادامه داد: برای آن دسته که نمره قبولی کسب نکردند، آنها که ثبت نام کردند اما نتوانستند در آزمون شرکت نمایند و گروهی که اساسا ثبت نام ننموده بودند، مهلت مجددی مشخص شد که در یک مرحله 7000 نفر و اکنون هم حدود 6000 نفر ثبت نام نموده اند که در مهر ماه آزمون می دهند و بعد از قبولی، گواهی خود را دریافت می نمایند.

وی با تاکید بر اینکه هر آموزش دهنده ای در این آزمون پذیرفته نشود، امکان ادامه همکاری با نهضت را نخواهد داشت، گفت: بیش از 10 هزار نفر بنا به دلایلی که گفته شد، هنوز گواهی مربیگری این دوره آموزشی 126 ساعته را ندارند و اجازه فعالیت پیدا ننموده اند، بر همین اساس فرصت حضور در دوره ها و شرکت در آزمون به آنها داده گردیده است.

وی با بیان اینکه بعد از تکمیل این دوره به سراغ دوره جدید آموزش و توانمندسازی با رویکرد سوادچندگانه اعم از icdl، مهارت های زندگی و سواد رسانه ای و اطلاعاتی می رویم، اظهار کرد: در حال حاضر در حال طراحی محتوا و انتخاب مدرسین برای یک دوره آموزشی 40 ساعته هستیم.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1143

به "صدور گواهینامه مربیگری برای 57 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور گواهینامه مربیگری برای 57 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید