عربستان سعودی برای آزادی یکی از معارضان شرط گذاشت

به گزارش شیوا مارکت، خانواده لجین الهذلول، از فعالان و معارضان زن در عربستان سعودی می گوید که دولت این کشور به لجین گفته، در صورت تکذیب شکنجه و آزار جنسی در زندان آزاد خواهد شد.

عربستان سعودی برای آزادی یکی از معارضان شرط گذاشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولید الهذلول، برادر لجین الهذلول، از فعلان حقوق زنان در عربستان سعودی می گوید مقامات این کشور به خواهرش گفته اند در صورتی می تواند از زندان آزاد شود که اظهارات خود را تکذیب کند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، برادر لجین در حساب توییتری خود نوشت که مقامات امنیتی سعودی با خواهرش در زندان الحائر دیدار کرده و از او خواسته اند توافقی را امضا کند؛ به موجب این توافق، لجین الهذلول با حضور در برابر تلویزیون، هرگونه ادعای شکنجه و آزار جنسی او در زندان را تکذیب می کند و او در مقابل این تکذیب، از زندان آزاد می شود.

لجین الهذلول 30 ساله، سال گذشته به همراه شماری از زنان فعال رسانه ای و حقوقی در عملیاتی بازداشت شد. او به همراه چند تن از بازداشتی ها، گفته اند که از سوی بازجویان شکنجه و در معرض آزار جنسی قرار گرفته است.

به گفته برادر لجین، او در ابتدا با این توافق و حضور در برابر دوربین موافقت کرده است. خواهر لجین به نام لینا نیز نوشت که هر اتفاق و توافقی صورت بگیرد، بار دیگر شهادت می دهد که خواهرش در زندان مورد شکنجه و آزاز جنسی قرار گرفته است.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8994

به "عربستان سعودی برای آزادی یکی از معارضان شرط گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی برای آزادی یکی از معارضان شرط گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید