فهرست بدترین رمزهای عبور 2020 منتشر شد

به گزارش شیوا مارکت، محققین شرکت NordPass فهرست بدترین رمزهای عبور سال 2020 را منتشر کردند. آنالیز های صورت گرفته نشان می دهد کاربران توجه چندانی به امنیت داده های خود ندارند و کماکان ساده ترین پسوردها را انتخاب می نمایند.

فهرست بدترین رمزهای عبور 2020 منتشر شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

آنالیز های صورت گرفته روی رمزهای عبور در سال 2015 نشان می داد که بسیاری از کاربران متاسفانه پسورد مناسب و با امنیت بالایی را برای حساب کاربری خود انتخاب نمی نمایند. بدترین رمزهای عبور آن مقطع زمانی پسوردهایی همچون 123456 و password اعلام شده بود.

آنالیز های جدید نشان می دهد اکنون در سال 2020 و بعد از گذشت 5 سال شرایط تغییر خاصی ننموده و کماکان بعضی کاربران از همین پسورها استفاده می نمایند.

محققین شرکت NordPass پس از تجزیه و تحلیل 275699516 گذرواژه ای که در اثر رخنه های امنیتی در سال 2020 لو رفته بودند، دریافتند که بعضی کاربران کماکان رمزهای عبور بسیار ساده ای را انتخاب می نمایند که به را حتی می توان آنها را حدس زد و هکرها چنین رمزهایی را در زمانی کمتر از یک یا دو ثانیه هک می نمایند. آنالیز های آماری نشان می دهد که تنها 44 درصد پسوردهای انتخاب شده منحصر به فرد بودند.

NordPass در گزارش سالیانه خود، فهرستی از ده پسورد ساده و تعداد کاربرانی که از چنین گذرواژه هایی استفاده می نمایند، تهیه نموده است.

گزارش سالیانه مربوط به امنیت رمز عبور نشان می دهد که محبوب ترین پسوردهای ساده در بین کاربران کماکان گذرواژه های 123456، 123456789، picture1، password و 12345678 هستند.

به استثنای رمز عبور picture1 که رمزگشایی آن تقریبا سه ساعت طول کشیده، بقیه موارد به راحتی در عرض چند ثانیه رمزگشایی می شوند.

ظاهرا کاربران هنور تمایلی به استفاده از رمزهای عبوری با امنیت بالا که به راحتی قابل هک شدن نباشند، ندارند و به همین دلیل پسوردهایی ساده مثل football ، iloveyou، letmein و pokemon را انتخاب می نمایند.

هنگام انتخاب گذرواژه باید به تکراری بودن الگوهای عددی و حروفی آن دقت کنیم. استفاده از نمادهای مختلف، حرف عظیم در یکی از حروف پسورد و عدم استفاده از اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد، کد ملی و ... بسیار حائز اهمیت است.

از سوی دیگر، صاحبان کسب و کار که بعضا کاربران در سایت های آنها حساب کاربری ایجاد می نمایند نیز باید به حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران خود اهمیت بدهند و اجازه انتخاب چنین رمز عبور های ساده ای را در حین ایجاد حساب به کاربران ندهند.،دیجیاتو

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25528

به "فهرست بدترین رمزهای عبور 2020 منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست بدترین رمزهای عبور 2020 منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید