محل وجود آب یخ زده در ماه تعیین شد

به گزارش شیوا مارکت، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد ذخائر آبی فراوانی در سطح ماه به صورت یخ زده وجود دارد که به طور عمده در چند دهانه قطبی کره ماه واقع هستند.

محل وجود آب یخ زده در ماه تعیین شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، کشف ذخایر یخ در روی ماه از آن جهت اهمیت دارد که زمینه را برای سکونت طولانی مدت بر روی تنها قمر زمین ممکن می نماید.

این امر احتیاج به انتقال حجم زیادی از آب به کره ماه را رفع نموده و موجب کاهش مصرف سوخت و امکان حضور طولانی مدت در کره ماه می شود.

یافته های جدید ناسا در این زمینه مبتنی بر مقایسه سطح کره عطارد و ماه است که هر دو به میزانی مشابه شاهد برخورد سیارک ها و شهاب سنگ ها بوده اند و همین مساله موجب شکل گیری دهانه های متعددی در سطح هر دو سیاره شده است. نحوه تابش خورشید بر قطب های این دو سیاره نیز کم و بیش یکسان است و سایه تقریبا دائمی بر قطب های سیارات مذکور باعث شکل گیری طولانی مدت یخ بر روی آنها می شود.

دهانه های نزدیک به قطب کره ماه 10 درصد کم عمق تر از سایر دهانه های موجود بر روی این سیاره هستند و همین مساله نشان می دهد که احتمالا آنها با یخ پر شده اند. قرار است در آینده با استفاده از فضاپیماهای مجهز به رادار آنالیز های دقیق تری در این زمینه صورت بگیرد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8570

به "محل وجود آب یخ زده در ماه تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محل وجود آب یخ زده در ماه تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید