مصطفوی: تمام بدبختی های فوتبال زیر سر کفاشیان است ، او با مسخره بازی و خنده وارد فوتبال شد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: فکر می کنید رأی آبکی برای متخلف یعنی چه؟ دقیقاً مصداق شاخص همین رأیی است که کمیته استیناف برای کفاشیان صادر شده است.

مصطفوی: تمام بدبختی های فوتبال زیر سر کفاشیان است ، او با مسخره بازی و خنده وارد فوتبال شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در واکنش به خبر بخشش علی کفاشیان و عباس ترابیان از سوی کمیته استیناف و احتمال سرپرستی دوباره کفاشیان در فدراسیون نقدها تندی را نسبت به شرایط حاکم انجام داد شرایط موجود را بسیار تأسفبار خواند. حاصل گفت و گو با رئیس پیشین فدراسیون فوتبال را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

*خبر کاهش محرومیت علی کفاشیان و عباس ترابیان، جنجال جدیدی را به دنبال داشته است، آیا با این شرایط می توان به آینده خوشبین بود؟

وقتی این اخبار را به وسیله رسانه ها و جراید متوجه می شویم، به این باور می رسیم که حتی در شهر هِرت همچنین رفتاری سابقه ندارد، این رفتار قانون گریزانه تنها یک نکته به دنبال دارد که آقایان هیچ ارزشی برای قانون قائل نیستند و تنها به دنبال حضور خود در فوتبال هستند و به نوعی با این رفتارها به مردم دهن کجی می نمایند.

*بسیاری از کارشناسان و حقوقدانان معتقدند حکم کمیته اخلاق مبنی بر تخلف کفاشیان و ترابیان محرز بوده که رأی به محکومیت آن ها صادر شده پس چطور و بر اساس کدام ادله کمیته استیناف آن ها را مورد بخشش و عفو قرار داده است؟

فکر می کنید رأی آبکی برای متخلف یعنی چه؟ دقیقاً مصداق شاخص همین اتفاق است؟ آیا سرنوشت آن پولی که مفقود شده روشن شد؟ پول ها کجا رفته؟ عده ای مدعی اند پول را برگردانده اند، مگر چنین اتفاقی ممکن است، پول را چرا برداشته اند که حالا پس از این مدت برگردانند؟ اگر پول به حسابی غیر از حساب فدراسیون واریز شده یعنی تخلف اجرا شده و متخلف باید مجازات گردد، این اتفاق مصداق شاخص تخلف و جرم کیفری است.

*اما پس از انتشار خبر کاهش محرومیت کفاشیان از سوی کمیته استیناف، حالا زمزمه بازگشت او به فدراسیون فوتبال و احتمال سرپرستی وی مطرح شده است.

کفاشیان اول باید درباره پرونده اش شفاف سازی کند، اگر محاکم قضایی قانع شدند بعد می تواند ثبت نام کند، اگر صلاحیتش تأیید شد در مجمع باید از ورود دوباره خود دفاع کند و چنانچه مجمع به وی رأی بدهد می تواند به فوتبال برگردد! اگر غیر از این رخ داد مطمئن باشید که آقایان رفتار غیر قانونی داشتند و آن وقت باید مراجع قضایی جلو این تخلف را بگیرند. این آدم ها با همین آرای آبکی فوتبال را به همین روز انداخته اند. سؤال اصلی من از آقای صالحی این است چرا چنین رأیی صادر شده است؟ مگر امکان دارد که یک فرد تخلفی انجام داده پس از یک سال و اندی بیاییم بگوییم او قرار است اشتباهش را جبران کند و دوباره برگردد؟

*نمایندگان مجلس هم به موضوع بازگشت کفاشیان واکنش تندی نشان دادند و حتی این مسئله عنوان شد که اگر کفاشیان برگردد جرم کیفری اتفاق افتاده و آن ها باید به دادگاه و قوه قضائیه معرفی شوند.

به اعتقاد من نه تنها جرم کیفری رقم خورده بلکه تمام آدم هایی که در صدور این حکم نیز نقش داشته اند باید به صورت رسمی مورد محاکمه قرار گیرند. تخلف، تخلف است فرقی ندارد چه کفاشیان باشد چه رئیس کمیته استیناف. اما این ها به واسطه پشت گرمی های بیرونی در حال حاضر هر کاری دلشان بخواهد را انجام می دهند. آیا اگر در نهادهای بین المللی چنین اتفاقی اتفاق افتاده بود به این راحتی فرد متخلف می توانست به فوتبال برگردد؟ همین آقای کفاشیان چگونه وارد فوتبال شد؟ تمام بدبختی های فوتبال زیر سر مدیریت کفاشیان است، آیا او دو کلمه از مدیریت بین الملل در فوتبال را متوجه است؟ او فقط با مسخره بازی و خنده وارد فوتبال شد و حاصلش شد اوضاع بلبشو امروز.

* چه اتفاقی اتفاق افتاده که متخلفان و محرومان آن پرونده به یکباره مورد بخشش و کاهش محرومیت قرار می گیرند و دوباره برمی گردند؟

حقیقت مثل روز روشن است، کمیته اخلاق بر اساس مستندات اقدام به صدور این رأی کرد. آیا معجزه ای اتفاق افتاده که متخلفان دیروز به یکباره عفو می شوند؟ حتی اگر پول هم پیدا شده باشد هنوز این نکته هم جای سؤال دارد چه کسی باعث و بانی خروج این پول از حساب فدراسیون فوتبال شد؟ مگر ما می توانیم به واسطه برداشت شخصی و توصیه این و آن تخلف یک فرد را نادیده بگیریم.

* ضرورت بازگشت این افراد چیست؟

این افراد برای اینکه در فوتبال باشند حاضرند دست به هر کاری بزنند، ولو اینکه این اتفاق به فوتبال آسیب برساند، به اعتقاد من باعث و بانی تمام مسائل امروز همین رفتارهاست، شاید عده ای بر این باور باشند که کفاشیان در این اتفاقات نقشی نداشته اما من به صراحت می گویم که سر منشأ تمام این اتفاقات شخص اوست. ماجرای قرارداد کی روش، ماجرای پول گم شده و ده ها اتفاق دیگر همگی از دوران او شروع شد و همین حالا هم با همان شیوه جلو می رود. تا به امروز از خود پرسیده اید چرا آقایان برای مذاکره با کی روش همان ابتدا او را به تهران دعوت نکردند؟ چون بنا بود مسیری که عباس ترابیان طراحی نموده بود به اجرا در بیاید، آقای ترابیان برای مذاکره با کی روش به پنج کشور جهان سفر کرد آیا کسی سؤال کرد پول این سفرها و اقامت او و کی روش از کجا تأمین شد؟

* تصور می کنید کفاشیان بتواند یک بار دیگر به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب گردد؟

علی کفاشیان اگر خودش هم بخواهد دستگاه های نظارتی اجازه حضور او را در فوتبال نمی دهند، آن ها در این مدت هر کاری که دلشان خواست را انجام دادند، ماجرای اصلاح اساس نامه فدراسیون در سال 90 چه بود؟ آن ها آمدند برای اینکه خودشان در فوتبال بمانند، یک اساس نامه آبکی نوشته بودن اینکه تأیید فیفا و هیئت دولت را بگیرند آن را اجرا کردند حاصلش شد اتفاقات امروز که حالا فیفا می گوید 9 سال با اساس نامه غیر قانونی فعالیت کردید! وقتی کارشناسان داد می زدند که آدم های سیاسی و غیر فوتبالی برای مدیریت فوتبال سم هستند کسی توجه نمی کرد. من به دنبال برگشتن به فوتبال نیستم اما حرفم این است که چرا این آدم ها فوتبال را ول نمی نمایند. آقای کفاشیان شما 10 سال در فوتبال ایران بودی برو بگذار فوتبال نفس بکشد، چرا زانوی خود را از روی گردن فوتبال برنمی داری؟ فوتبال نیازی به رفتارهای سیاسی و مداخله دولت ها ندارد.

* پس از ماجراهای اخیر به ویژه قرارداد مارک ویلموتس و عدم برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال بسیاری از طرفداران بر این باورند که ما جام جهانی و موفقیت در رویدادهای بین المللی را نیز از دست خواهیم داد؟ آیا این برداشت درستی است؟

اگر کفاشیان دوباره برگردد یعنی اینکه می خواهد با لودر همین مخروبه و خرابه را زیر رو کند. بازگشت او و رفقایش به فوتبال یعنی نابودی کامل.

*نقش دولت و وزارت ورزش را در بروز این اتفاقات چگونه می بینید؟

آقای رئیس جمهور کاری برای فوتبال نکرد، آن ها سرگرم گرفتاری های دیگر مملکت بودند اما آقایان محض رضای خدا به داد فوتبال برسید. به عنوان کسی که دلش برای فوتبال می سوزد، دوباره تأکید می کنم که اگر کفاشیان جرئت دارد به فوتبال برگردد، تا ببیند چه اتفاقاتی در انتظار اوست!

منبع: قدس

hecaconf.ir: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20802

به "مصطفوی: تمام بدبختی های فوتبال زیر سر کفاشیان است ، او با مسخره بازی و خنده وارد فوتبال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصطفوی: تمام بدبختی های فوتبال زیر سر کفاشیان است ، او با مسخره بازی و خنده وارد فوتبال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید