نرخ سود بانکی در سال جدید چقدر شد؟

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، در حالی امروز خبر کاهش نرخ سود بانکی به 15 درصد در رسانه ها منتشر شد که این نرخ از تیر ماه 1395 بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار 15 درصد معین و اجرایی شده بود.

نرخ سود بانکی در سال جدید چقدر شد؟

شورای پول و اعتبار در تیر ماه 1395 تصمیم بانک ها مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به 15 درصد را تایید و سیستم بانکی را مکلف کرد نسبت به کاهش نرخ کارمزد تسهیلات بانکی به حداکثر 18 درصد اقدام کند.

بانک ها هم از ابتدای تیرماه بر اساس توافقی که میان خودشان نموده بودند، سود سپرده های بانکی را از حداکثر 18 درصد به حداکثر 15 درصد کاهش داده بودند اما در توافق شان تصمیم روشنی در خصوص کارمزد تسهیلات بانکی نگرفته بودند که بانک مرکزی و شورای پول واعتبار نیز در آن موقع برای نرخ سود تسهیلات هم تصمیم گیری کرد.

البته هر چند شورای پول و اعتبار این مصوبه را در سال 95 مصوب و بانک ها را ملزم به اجرای آن نموده بود اما برخی از بانک ها در برخی موارد از این مصوبه تخطی می کردند و بر همین اساس قرار است بانک ها به صورت جدی به اجرای این مصوبه اهتمام بخشند.

بر همین اساس نرخ سود بانکی بدون تغییر از فردا طبق روال گذشته در بانک ها محاسبه می گردد و تنها بر اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار تاکید بیشتر شده تا بازار پول با آرامش بیشتری همراه باشد.

منبع: ایبِنا

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19506

به "نرخ سود بانکی در سال جدید چقدر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ سود بانکی در سال جدید چقدر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید