نشاط اجتماعی در نوروز 98 در اطلاع رسانی خدمات سفر مورد توجه قرار گیرد

به گزارش شیوا مارکت، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: یکی از موضوعاتی که در نوروز 98 و در اطلاع رسانی خدمات و برنامه های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، نشاط اجتماعی است.

نشاط اجتماعی در نوروز 98 در اطلاع رسانی خدمات سفر مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرنگاران، ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، امروز چهارشنبه 8 اسفند 97 در نشست مدیران کل روابط عمومی دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری برگزار شد، شرح داد: نشاط اجتماعی یکی از موضوعاتی است که مورد تأکید دکتر روحانی رئیس جمهوری است و در نوروز 98 اطلاع رسانی ها و انتشار اخبار باید به گونه ای باشد که نشاط اجتماعی را به جامعه منتقل کند.

او اضافه نمود: 22 دستگاه در کنار هم در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با یکدیگر همکاری می کنند که یک ظرفیت بسیار مهم برای ارائه خدمات منظم و هماهنگ در نوروز 98 است.

تیموری اضافه نمود: خروجی این جلسه باید به این بینجامد که اخباری روشن و شفاف از خدمات ارائه شده به گردشگران منتشر شود و به خوبی بتواند این خدمات را به مردم و مسئولان معرفی کند.

معاون گردشگری کشور با اشاره به دو عید مذهبی در ابتدا و انتهای تعطیلات نوروز 98 گفت: 29 اسفند 97 سالروز ولادت حضرت علی (ع) است و نیمه فروردین نیز مقارن با عید مبعث است و تقارن این دو عید مذهبی با عید ملی نوروز این انگیزه را ایجاد می کند که زمینه نشاط و شادابی اجتماعی را در جامعه بیش از پیش فراهم کنیم.

علیرضا بای، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این نشست با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در نورو 98 گفت: فردی که می خواهد مقاصد سفر خود را انتخاب کند، برای اطلاع دقیق تر از این مقاصد، رسانه ملی را انتخاب می کند، بنابر این رسانه ملی نقش مهمی در معرفی جاذبه های گردشگری و نیز معرفی خدمات ستاد خدمات سفر دارد.

او در ادامه به نقش شبکه شما گفت: این شبکه قرار است از اواسط اسفند فعالیت خود را به عنوان شبکه گردشگر آغاز کند اما نیاز است تا این شبکه بیش از پیش معرفی شود و برنامه ها در این شبکه به گردشگران و مسافران معرفی شود.

بای در ادامه صحبت های خود گفت: انتظاری که از رسانه ملی داریم این است که معرفی مقاصد و جاذبه های گردشگری از همین حالا آغاز شود تا افراد بتوانند مقاصد سفر خود را به خوبی انتخاب کنند.

او گفت: سازمان میراث فرهنگی یک کار ملی را آغاز کرده است که نیاز دارد همه برای تحقق این موضوع به ما یاری کنند، در حال حاضر یک تیم مستند ساز در غرب کشور مشغول فعالیت هستند، به دنبال این هستیم که با استفاده از ظرفیت ریل تور در نوروز امسال بتوانیم توزیع سفر را در مناطق غرب کشور انجام دهیم تا این مناطق نیز در نوروز 98 بیش از پیش معرفی شوند و از موضوع سفر و گردشگری در نوروز منتفع شوند.

او خاطر نشان کرد: در این طرح، با استفاده از قطار استان های غربی کشور در نوروز 98 میزبان تعداد زیادی از گردشگران خواهند بود که موضوع معرفی جاذبه های گردشگری این استان ها از هم اکنون آغاز شده و درخواست من از همه همکاران در حوزه روابط عمومی دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر این است که در این خصوص سازمان میراث فرهنگی را یاری کنند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3703

به "نشاط اجتماعی در نوروز 98 در اطلاع رسانی خدمات سفر مورد توجه قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشاط اجتماعی در نوروز 98 در اطلاع رسانی خدمات سفر مورد توجه قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید