نگرانی تهیه کنندگان سینما از افزایش صدور مجوز فراوری در شبکه خانگی

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از دبیرخانه انجمن شرکت ها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران، مرتضی شایسته سخنگوی انجمن شرکت ها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران گفت: هیات مدیره انجمن در آخرین نشست خود که با حضور همه اعضا تشکیل شد، نسبت به صدور مجوز ساخت 9 سریال نمایش خانگی واکنش نشان داد و چنین رفتاری را اقدامی غیرمسئولانه خواند زیرا نه بازار کشش این تعداد سریال را دارد و نه شرایط فراوری و از جمله نیروی انسانی جلوی دوربین و پشت دوربین و تجهیزات سینمایی چنین اجازه ای را فراهم می نماید.

نگرانی تهیه کنندگان سینما از افزایش صدور مجوز فراوری در شبکه خانگی

وی اضافه نمود: هیات مدیره انجمن شرکت ها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران بر این باور است که چنین حرکاتی در کنار ورود احتمالی پول های مشکوک قطعا به زیان سینمای ایران خواهد بود.

شایسته ادامه داد: هیات مدیره انجمن امیدوار است که حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع را مورد کارشناسی جدی قرار دهد به خصوص که چنین فرآیندی حتی به شبکه نمایش خانگی نیز لطمه جدی وارد و ارائه این تعداد مجوز به گمان ما غیرکارشناسانه بوده است.

سخنگوی انجمن شرح داد: در نشست هیات مدیره انجمن، سید محمود رضوی نایب رییس شورای صنفی نمایش گزارشی از وضعیت و شرایط اکران فیلم ها ارائه کرد و نقاط ضعف و قوت شورای صنفی (کارگروه اکران) و مسائل آیین نامه ای آن را بر شمرد. در ادامه درباره شرایط بهتر اکران بحث و مقرر شد در زمینه اکران فیلم های سینمایی و آیین نامه اکران پیشنهادهای هیات مدیره انجمن جمع بندی و سپس برای تصحیح آیین نامه ارائه شد.

شایسته اظهار داشت: در همین جلسه از کارگروه اکران که در پی در خواست انجمن با نمایش پیش از موعد فیلم ها مخالفت نموده بود، تشکر شد.

سخنگوی انجمن سپس به بحث نگرانی هیات مدیره از نبود نظارت دقیق بر ویدیو درخواستی یا V.O.D ها پرداخت و گفت: در ابتدای تشکیل و راه اندازی شبکه ویدیو درخواستی (V.O.D) هیات مدیره ای که دو نماینده از شورایعالی تهیه کنندگان در آن عضویت داشتند برای نظارت و برنامه ریزی تشکیل شد.

وی اضافه نمود: نمایندگان صنفی به طور فعال در این شورای مدیریتی حضور داشتند و اقدامات قابل توجهی هم ارائه کردند اما به تدریج این شورا رنگ باخت و عملا به نظر می رسد برخی از شرکت های فعال این صنف نیز متضرر و غیرفعال گردیده اند. در این زمینه انجمن انتظار دارد از سوی موسسه رسانه های تصویری اطلاعات لازم و کافی در اختیار تهیه کنندگان سینمای ایران قرار گیرد.

شایسته در انتها گفت: هیات مدیره انجمن از معاون سینمایی که در پی درخواست انجمن در توئیتی بر ادامه شفاف سازی تاکید داشت، تشکر کرد و از ایشان خواست که این شفاف سازی به بخش مالی منحصر نشود و در همه ابعاد و از جمله شوراهای تصمیم گیری و تصمیم ساز و آیین نامه های اجرایی که با فعالان سینمایی ارتباط پیدا می نماید، گسترش یابد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 820

به "نگرانی تهیه کنندگان سینما از افزایش صدور مجوز فراوری در شبکه خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی تهیه کنندگان سینما از افزایش صدور مجوز فراوری در شبکه خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید