هیجان انگیزترین مسیرهای رانندگی در سراسر جهان

به گزارش شیوا مارکت، معمولا شهر یا کشوری خاص با ویژگی های منحصربه فرد و جذاب هدف مسافرت است ولی عده ای جذابیت را فقط در رسیدن به مقصد نمی دانند و جهت دستیابی به آن نیز برایشان اهمیت زیادی دارد. برخی از جاده ها در سراسر جهان به حدی جذاب و مهیج هستند که خود به تنهایی مقصد و حتی جاذبه گردشگری به شمار می آیند. برای آشنایی با هیجان انگیزترین جاده های جهان برای رانندگی پرهیجان با خبرنگاران همراه باشید.

هیجان انگیزترین مسیرهای رانندگی در سراسر جهان

در برخی موارد، هدف از مسافرت فقط رانندگی و روبرو شدن با مخاطرات جهت است و مهم نیست که این جهت به کجا منتهی می گردد. اگر از دوستداران رانندگی پرهیجان هستید، مطمئنا از طی کردن جاده هایی که در ادامه معرفی می شوند، لذت خواهید برد.

بزرگراه شماره 1 معروف به Big Sur، کالیفرنیا، ایالات متحده

این بزرگراه در نزدیکی شهر بیگ سور و در امتداد قسمت های مرکزی خط ساحلی نامنظم و پرپیچ وخم کالیفرنیا واقع شده و از سن سیمون (San Simeon) تا کارمل (Carmel) امتداد دارد. بزرگراه بیگ سور به دلیل گذشتن از روی دره های خطرناک و چشم انداز بی نظیر برخورد امواج کف آلود اقیانوس آرام با صخره های ساحلی سیاه رنگ، یکی از مقصدهای محبوب رانندگی پرهیجان به شمار می آید. در ساعات اوج ترافیک، بیگ سور ازدحام زیادی دارد. اگر حوصله ترافیک سنگین و حرکت لاک پشتی حاصل از تجمع خودروها را ندارید، می توانید به جاده ناسیمینتو (Nacimiento) به فرگوسن (Fergusson) در غرب بیگ سور تغییر جهت بدهید و از مناظر حیرت انگیز و چشم نواز آن لذت ببرید.

Deals Gap معروف به دم اژدها، تنسی، ایالات متحده

دیلز گپ (جاده 129) یکی از هیجان انگیزترین جهتهای رانندگی در حاشیه اقیانوس اطلس است. این جاده 18 کیلومتری با حدود 318 پیچ، هیچ جهت فرعی، خروجی یا تقاطعی ندارد و در تمام طول آن می توان به راحتی و با خیال آسوده رانندگی کرد. البته سرعت گیرهای زیاد اجازه بالا رفتن از سرعت مجاز به راننده ها نمی دهند. اگر پیروز به بازدید از این جاده شدید، بازدید از درخت شرم (Tree of Shame) را نباید فراموش کنید. این درخت با قطعات موتورسیکلتی که در این جهت تصادف نموده، تزیین شده است و خطرات رانندگی بی مهابا را به بیننده ها یادآوری می نماید.

نوربورگرینگ نوردش لایفه (Nurburgring Nordschleife)، آلمان

این جاده 21 کیلومتری بدنام ترین پیست اتومبیلرانی در جهان است و دوستداران رانندگی سریع و پرهیجان می توانند با پرداخت 24 یورو از آن استفاده نمایند. جکی استوارت (راننده مشهور فرمول یک) این پیست را جهنم سبز توصیف نموده است که دلیل این نام گذاری چشم انداز بسیار زیبا در کنار پیچ های فوق العاده خطرناک مثل پیچ Caracciola Karussell یا Flugplat است. پیچ Flugplat که نام آن به معنای باند پرواز است، خودروهای مسابقه ای را عملا به پرواز درمی آورد. حتی مایکل شوماخر هم از 154 پیچ این پیست خاطره خوبی ندارد.

White Rim Trail، یوتا، ایالات متحده

باوجوداینکه جهت مواب (Moab) در ایالت یوتا برای علاقه مندان رانندگی در جاده های ناهموار شهرت بیشتری دارد ولی جهت ناشناخته وایت ریم به مراتب جذاب تر است. این جهت 161 کیلومتری حلقوی، در پارک ملی Canyonlands (سرزمین دره ها) واقع شده و رانندگی در آن فقط با خودروهای دو دیفرانسیل پرقدرت امکان پذیر است. جهت وایت ریم از میان مجموعه ای از چشم اندازی های بدیع نظیر طاق های سنگی، دره های عریض و دشت های وسیع و چشم نواز می گذرد. این جهت بسیار دورافتاده و بکر است و برای عبور از آن باید تجهیزات کامل به خصوص آب به اندازه کافی همراه داشته باشید.

Ruta 40، آرژانتین

روتا 40 یکی از طولانی ترین بزرگراه های جهان است و از 20 پارک ملی و گذرگاه های بی شمار در رشته کوه آند می گذرد. اگر زمان کافی برای بازدید کامل از این بزرگراه 4830 کیلومتری نداشته باشید، می توانید فقط از قسمت های جنوبی آن بازدید کنید که با حدود 4870 متر ارتفاع از سطح دریا، مناظری حیرت انگیز و منحصربه فرد دارد.

جهت کوهستانی San Juan، کولورادو، ایالات متحده

جاده زیبای سن خوان با 380 کیلومتر طول، دارای نفس گیرترین گذرگاه های کوهستانی در آمریکای شمالی است. این جهت که شهرهای دورانگو (Durango) و ریجوی (Ridgway) را به هم متصل می نماید، از چند شهر معدنی، چندین پرتگاه سرگیجه آور و جاده 550 معروف به بزرگراه یک میلیون دلاری می گذرد. جاده 550 به دلیل پیچ های بسیار تند و نداشتن نرده محافظ، جهت موردعلاقه راننده های ماجراجوی آمریکایی است.

جاده Conor، ایرلند

در ایرلند تا زمانی که در سمت چپ جاده باقی بمانید، رانندگی امن و بدون هیجان است. ولی اگر به دنبال هیجان و روبرو شدن با خطر هستید، جاده کانر مقصد موردنظر شماست. این جاده از سرانجامی جنوبی شبه جزیره دینگل (Dingle) شروع می گردد و تا خلیج براندون (Brandon) امتداد دارد، جاده پرپیچ وخم و باریک کانر از کنار مناظر سرسبز و چند دریاچه زیبا می گذرد و چشم انداز آن داستان های بچگانه را به خاطر می آورد.

Great Ocean Road، استرالیا

جاده گریت اشن را می توان نمونه تعدیل شده بیگ سور در نیمکره جنوبی دانست. این جاده ساحلی 244 کیلومتری از کنار جاذبه های طبیعی بسیار گیرا مثل دره دریاچه آرد (Loch Ard) و ساحل دوازده فرستاده (Twelve Apostles) می گذرد و مناظر بدیع آن در کنار آسمان آبی و تمیز، عاشقان رانندگی پرهیجان و همین طور دوستداران آرامش در آغوش طبیعت را از سراسر جهان به خود جذب می نماید.

جاده دسترسی به کوه فوجی، ژاپن

جهت دسترسی به کوه فوجی از دور جلوه ای اثیری و آرامش بخش دارد ولی در حقیقت این جاده پرپیچ وخم محل تولد رشته دریفتینگ و جهت موردعلاقه عاشقان رانندگی پرهیجان برای آزمودن خودروهای تقویت شده مخصوص رانندگی در جاده های خطرناک است. رانندگی شبانه در این جاده اصلا توصیه نمی گردد ولی در طول روز و در صورت داشتن مهارت کافی در رانندگی، طی کردن پیچ وخم های غیرقابل پیش بینی مرتفع ترین جاده در کشور ژاپن، لذتی مافوق تصور دارد.

بزرگراه قراقروم، بین چین و پاکستان

ساخت این بزرگراه که با نام بزرگراه دوستی نیز شهرت دارد توسط چین، 27 سال زمان برده است ولی خطرات احتمالی آن در چشم به هم زدنی می تواند به از دست دادن زندگی منتهی گردد. این بزرگراه 1287 کیلومتری کشور چین را به وسیله مناطق کوهستانی قراقروم به پاکستان متصل می نماید و یکی از مرتفع ترین جهتهای سنگ فرش جهان است. بزرگراه قراقروم از جاده باستانی ابریشم و همین طور مناطق مسکونی دورافتاده مثل شهر ایبت آباد (آخرین اقامتگاه بن لادن) می گذرد.

جاده Stelvio، ایتالیا

این جاده کوهستانی با 2743 متر ارتفاع در دامنه آلپ ایتالیا، باوجود داشتن تنها 24 کیلومتر طول دارای 48 پیچ تند و خطرناک است و به همین دلیل دوچرخه سوارها و موتورسوارهای ماجراجو علاقه زیادی به آن دارند. رانندگی در جاده استلویو کاملا بستگی به قدرت و امنیت خودروی شما دارد. به عنوان مرتفع ترین جاده آسفالت در رشته کوه آلپ، بیشتر دوچرخه سوارها پیروز به رسیدن به سرانجامی آن می شوند.

بزرگراه Transfagarasan، رومانی

بزرگراه ترانس فاگاراسان در دهه 80 قرن بیستم و برای مرتبط کردن ترانسیلوانیا (Transylvania) به والاشیا (Walachia) از میان مناطق کوهستانی صعب العبور ساخته شد. این بزرگراه در جهت خود از چندین پل و تونل می گذرد و عاشقان رانندگی پرهیجان به عبور از آن علاقه زیادی دارند.

جاده Turini، فرانسه

این جاده نفس گیر و هیجان انگیز در آلپ فرانسه، محل برگزاری مسابقات معتبر مثل تور دو فرانس و رالی مونت کارلو است. جاده تورینی میزبان سه رقابت اتومبیلرانی بین المللی است و رالی کلاسیک و مشهور ریویرا (Riviera) فرانسه نیز در این جاده برگزار می گردد. رانندگی و گشت وگذار در این جاده برای عموم آزاد است.

جاده خاردونگ، هندوستان

این جاده با عبور از کنار یک قله 5360 متری، یکی از مرتفع ترین جهتهای ماشین رو در تمام جهان است. جاده خاردونگ که درگذشته محل عبور قافله های شتر و اسب بود، دارای مناظری وحشت آور ازجمله پیچ های تند، یخچال های طبیعی و قله های خشن و ناهموار است و در آن می توان انواع حیوانات بارکش و وسیله های حمل ونقل عجیب مشاهده کرد. مسافرت در این جاده به جرئت و جسارت زیاد و البته واکسیناسیون کامل برای بیماری های شایع در منطقه احتیاج دارد.

خلیج Amalfi، ایتالیا

خلیج آمالفی علاوه بر شهرهای ساحلی زیبا و چشم نواز، به خاطر جاده مارپیچ SS163 که بعد از گذشتن از تپه های نامنظم منطقه به دریای تیرنی (Mare Tirreno) منتهی می گردد، شهرت زیادی دارد. وقتی پیروز عبور از قسمت های ابتدایی جاده شدید که به دلیل رانندگی جسورانه محلی ها و ازدحام گردشگران کمی خطرناک و البته پرهیجان است، می توانید از مناظر زیبای جاده و در آخر سکوت دل چسب ساحل و بستنی اصیل ایتالیایی لذت ببرید.

جاده -تونل Guoliang، چین

برخی از جاده ها به دلیل جهت مارپیچی و پیچ های تند شهرت دارند و تعدادی صرفا به خاطر چشم انداز مبهوت نماینده و تأثیرگذار. جاده - تونل گولیانگ در استان هینان چین متعلق به دسته دوم است. این تونل که تنها 1200 متر طول دارد به دلیل قرار دریافت در منطقه کوهستانی تائی هانگو، فوق العاده خیره نماینده و جذاب است.

گذرگاه Sani، آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی مملو از جاده های زیبا با مناظر بی نظیر و مسحورنماینده است ولی جذابیت ویژه گذرگاه سانی را در هیچ نقطه دیگری از این کشور نمی توان دید. این گذرگاه خطرناک که شهرهای کوازولو -ناتال (KwaZulu-Natal) و لسوتو (Lesotho) را به هم مرتبط می نماید، پر از بازمانده خودروهایی است که به دلیل نداشتن استحکام یا مهارت دچار حادثه شده اند. البته گردشگران بی باکی که با وسیله نقلیه مناسب از این جاده عبور می نمایند، از مناظر منحصربه فرد آن و همین طور افتخار به اتمام رساندن جهت بهره مند خواهند شد.

خلیج غربی ایسلند جنوبی، نیوزیلند

در سرزمینی که صحنه های زیبای سه گانه ارباب حلقه ها در آن به تصویر کشیده شده، می توان چشم اندازهایی استثنایی و بی نظیر پیدا کرد. در جهت کارامیا (Karamea) به هاست (Haast)، مناطق ساحلی بکر و دست نخورده ای وجود دارد که نظیر آن را در هیچ جای دیگر جهان نمی توان دید؛ ازجمله سواحل مختص منطقه تاسمانی، سبزه زارهای بی سرانجام و چشم انداز خیره نماینده آلپ نیوزیلند.

Trollstigen یا نردبان غول های کوه نشین، نروژ

قلمرو وایکینگ ها الهام بخش تعداد زیادی از آثار ریچارد واگنر (آهنگ ساز آلمانی) بود و ترول اشتیگن مصداقی شاخص از آن نیرویی است که باعث جاودانگی واگنر شده است. بالا رفتن از شیب 9 درصدی این جاده، گذشتن از 11 پیچ تند آن، تماشای آبشار Stigfossen و دره آن، تجربه ای است که در تمام عمر لذت آن را به یاد خواهید داشت.

بزرگراه Denali، آلاسکا، ایالات متحده

بزرگراه 217 کیلومتری دنالی (جاده شماره 8 آلاسکا) محلی بسیار مناسب برای دیدن سرزمین های دور از دسترس آلاسکا و زیبایی وحشی این سرزمین منجمد است. اگر جاده ناهموار شنی و فقدان هرگونه خدمات ایمنی مسئله ای برایتان نباشد، می توانید سری هم به کوه McKinley بزنید و از چشم انداز خیره نماینده آن لذت ببرید. متأسفانه به دلیل شکار بی رویه بیشتر حیوانات بومی این منطقه تقریبا منقرض شده اند ولی هنوز در گوشه و کنار آن جاذبه های زیادی برای دوستداران رانندگی پرهیجان وجود دارد. منبع : ROT

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: کجارو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12490

به "هیجان انگیزترین مسیرهای رانندگی در سراسر جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان انگیزترین مسیرهای رانندگی در سراسر جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید