پاسخ سازمان راهداری به مطالبه کامیون داران

به گزارش شیوا مارکت، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای به اظهارات اوایل خردادماه سال جاری دبیر کانون کامیون داران در مورد طلب از این سازمان واکنش نشان داد.

پاسخ سازمان راهداری به مطالبه کامیون داران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، پاسخ روابط عمومی سازمان راهداری به مطلب منتشر شده گلایه کامیونداران از بی توجهی سازمان راهداری: طلب ما را بدهید مورخ 11 خردادماه سال 1399 به امضای منصور فخاران مدیرکل روابط عمومی این سازمان رسیده به توضیح زیر است؛

با عنایت به مطلب مندرج در آن خبرگزاری با عنوان گلایه کامیونداران از بی توجهی سازمان راهداری: طلب ما را بدهید، به استحضار می رساند موضوع محاسبه و به روز رسانی نرخ شاخص حمل بر اساس تن -کیلومتر در سال 99 در پانزدهمین جلسه کمیته راهبری بخش حمل و نقل کالا که با حضور نمایندگان کانون انجمن های صنفی موسسات و شرکت های حمل ونقل داخلی، کانون انجمن های صنفی رانندگان ناوگان جاده ای حمل کالای اساسی سراسر کشور و کانون سراسری انجمن های صنفی کامیونداران کشور در تاریخ 99/3/18 در محل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای برگزار گردید، مطرح و نرخ شاخص حمل جدید مورد توافق طرفین نهاده شد و موضوع طی بخشنامه ای جهت اقدامات بعدی و اعمال در سامانه مدیریت کنترل بارنامه به ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان ها ابلاغ شد.

همچنین مقرر شده است نمایندگان تشکل های صنفی بخش حمل ونقل در صورتیکه در هنگام اجرای نرخ شاخص تن-کیلومتر در استان ها نواقصی را مشاهده نمایند، موضوع را در جلسات کمیته راهبری حمل ونقل جاده ای که به صورت مستمر و منظم در سازمان راهداری و حمل ونقل جاد ای تشکیل می گردد برای رسیدگی مطرح نمایند.

لازم به ذکر است، در مطلب منتشر شده به تاریخ 11 خردادماه سال جاری احمد کریمی دبیر کانون کامیونداران با انتقاد از اجرای ناقص دستورالعمل محاسبه کرایه حمل بر اساس تن بر کیلومتر، گفته بود: از سال گذشته بابت کرایه حمل همچنان طلبکار هستیم و با وجود پیگیری های انجام شده هنوز سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در این رابطه هیچ اقدامی نکرده است.

وی ادامه داد: سازمان راهداری در مورد به روز رسانی کرایه حمل طی سال گذشته و سال جاری هیچ اقدامی انجام نداده است، اما با این حال رانندگان کامیون تعهد و دینی نسبت به مردم و نظام دارند که آن را ادا می نمایند.با این وجود رانندگان به شدت از بی توجهی متولیان امر نسبت به مطالبات گلایه دارند.

دبیر کانون کامیون داران کشور با تأکید بر این که حمل کالای اساسی در داخل کشور به بهترین شکل ممکن توسط ناوگان کامیون کشور در حال اجرا است، اضافه نمود: نرخ کرایه حمل سال گذشته بر اساس نظر کارشناسی دفتر مطالعات راهبردی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای شاخص تن بر کیلومتر 1760 ریال اعلام شد.

کریمی گفت: سازمان راهداری با توجه به ا ین که ممکن است اثر روانی در بازار داشته باشد از کامیون داران خواست این شاخص را در دو مرحله اجرا نمایند؛ یعنی 1400 ریال در مرحله اول و 1760 در مرحله دوم. این در حالی بود که 1400 ریال ابلاغ و همین رقم در استان ها متأسفانه یک سری تغییرات شد.

وی بیان نمود: قرار بود نرخ 1760 ریال نیز مهرماه سال گذشته اجرا گردد که کلا اجرایی نشد، در واقع فقط اسم تن بر کیلومتر وجود دارد وگرنه اگر قرار بود شاخص محاسبه حمل بار بر اساس تن بر کیلومتر باشد که باید نرخ 1760 ریال را اجرایی می کردند.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22342

به "پاسخ سازمان راهداری به مطالبه کامیون داران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ سازمان راهداری به مطالبه کامیون داران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید