پرداخت حقوق مرداد ماه مستمری بگیران تامین اجتماعی بر اساس فرمول جدید

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، مهرداد قریب افزود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس بند ب ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه به اجرا گذاشته شده و همه مستمری بگیران بازنشسته، از کار افتادگی و بازماندگان مشمول این قانون هستند.

پرداخت حقوق مرداد ماه مستمری بگیران تامین اجتماعی بر اساس فرمول جدید

وی شرح داد: شاخص های موثر بر متناسب سازی حقوق مستمری بگیران شامل مبلغ متناسب سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک هزینه معیشت و مسکن است.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه محاسبه مبلغ متناسب سازی حقوق مستمری بگیران نیز گفت: این مبلغ از طریق ضرب مبلغ پایه در تفاوت ضریب مستمری زمان اجرای متناسب سازی با ضریب مستمری در زمان برقراری به علاوه یک به دست می آید.

قریب اضافه کرد: ضریب مستمری در زمان برقراری نیز با تقسیم مستمری قابل پرداخت در زمان برقراری بر حداقل مستمری سال برقراری بدست می آید. ضریب مستمری در زمان اجرای متناسب سازی نیز با تقسیم مبلغ مستمری در زمان اجرای متناسب سازی بر حداقل مستمری در زمان اجرای متناسب سازی محاسبه می شود.

وی ادامه داد: مبلغ پایه به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه از 150 هزار تومان برای مستمری بگیران دارای سابقه10 سال و کمتر بیمه پردازی شروع می شود و برای افراد داری 35 سال و بیشتر بیمه پردازی به 465 هزار تومان می رسد.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: ضریب ترغیب در فرمول اجرایی متناسب سازی حقوق مستمری بگیران به منظور برقراری عدالت طراحی شده است تا برخی از از مستمری بگیران که در زمان اشتغال حق بیمه خود را به صورت منظم و مستمر پرداخت کرده اند، از طریق اعمال این ضریب دریافتی بیشتری داشته باشند.

قریب گفت: ضریب ترغیب در واقع حاصل ضرب حداقل دستمزد در زمان اجرای متناسب سازی در ضریب متناسب با میزان سابقه است؛ این ضریب برای افراد دارای بیش از 25 سال سابقه بیمه پردازی اعمال شده است.

قریب در ادامه درباره تفاوت تطبیق اعمال شده در فرمول متناسب سازی نیز بیان نمود: مبلغ مستمری و مزایای جانبی مستمری بگیران پس از اجرای متناسب سازی برای سوابق 30 لغایت 34 سال از مبلغ 2 میلیون و 800 هزار تومان و برای سوابق 35 سال و بالاتر از مبلغ 3 میلیون تومان نباید کمتر باشد و کسری احتمالی تا مبلغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری بگیران مربوطه پرداخت می شود.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی افزایش مجدد کمک هزینه معیشت و کمک هزینه مسکن را آخرین بخش از فرمول اجرایی متناسب سازی حقوق مستمری بگیران برشمرد و گفت: کمک هزینه معیشت از 48 هزار تومان به 120 هزار تومان و کمک هزینه مسکن از 22 هزار تومان به 70 هزار تومان رسیده است که در مجموع نسبت به سال 98 از شد 172 درصدی برخوردار شده است.

منبع: ایرنا

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21882

به "پرداخت حقوق مرداد ماه مستمری بگیران تامین اجتماعی بر اساس فرمول جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت حقوق مرداد ماه مستمری بگیران تامین اجتماعی بر اساس فرمول جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید