پلیس انگلیس حذف اصطلاح تروریسم اسلامی را بررسی می کند

به گزارش شیوا مارکت، پلیس انگلیس منع استفاده از اصطلاحات تروریسم اسلامی و جهاد را در هنگام توصیف حملات تروریستی افراط گراها بررسی می کند. این به دلیل انعکاس منفی این مساله روی کل مسلمانان است.

پلیس انگلیس حذف اصطلاح تروریسم اسلامی را بررسی می کند

به گزارش خبرنگاران، روزنامه تایمز انگلیس امروز (دوشنبه) نوشت: نیل باسو، رئیس واحد مبارزه با تروریسم این طرح را در برنامه ای در اینترنت در ژوئن گذشته با حضور بیش از 70 نجات یافته از حملات تروریستی متعدد، خانواده های قربانیان و دیگر کارشناسان و شخصیت های آکادمیک بیان کرد.

باسو پیشنهاد داد، تروریست هایی که پشت انفجار متروی لندن در سال 2005 بودند حامیان ایدئولوژیک اسامه بن لادن توصیف شوند.

او همچنین به امکان توصیف مردانی که حمله به پل لندن در سال 2017 را انجام دادند به عنوان تروریست هایی که به اهداف دینی اهانت می کنند، اشاره کرد.

این پیشنهادات براساس درخواست جمعیت ملی پلیس های مسلمان در انگلیس مطرح شدند.

این جمعیت امروز به کار بردن اصطلاحاتی نظیر اسلامی و جهادی را که منجر به ایجاد مفاهیم و تصاویر منفی سیستماتیک در دعوت به تبعیض علیه مسلمانان و اسلام هراسی می شود، نکوهش کرد.

در بیانیه این جمعیت آمده است: تروریست های راست گرای افراطی از جمله آندرس برویک که 77 تن را در سال 2011 در نروژ به قتل رساند به عنوان مسیحی و صلیبی طبقه بندی نشده اند.

نیک آدامز، بازرس ارشد پلیس انگلیس به تایمز گفت: قدم گذاشتن در جهت این اصلاحیه قابل تایید نیست.

وی اظهار کرد: شبکه مشورتی مقابله با تروریسم نشست تشکیل داد زیرا افسران مسلمان نگران هستند این اصطلاحات در برچس زنی به مسلمانان بی گناه در انگلیس سهیم باشند. ما طرح هایی برای تغییر اصلاحاتی که در حال حاضر استفاده می کنیم، نداریم اما از رایزنی ها و هم فکری ها در این باره استقبال می کنیم.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21738

به "پلیس انگلیس حذف اصطلاح تروریسم اسلامی را بررسی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس انگلیس حذف اصطلاح تروریسم اسلامی را بررسی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید