پیش بینی زمان رعدوبرق با هوش مصنوعی

به گزارش شیوا مارکت، رعد و برق از غیرقابل پیش بینی ترین پدیده های طبیعی است که دائما موجب مرگ انسان ها و جانوران و همچنین آتش سوزی منازل و جنگل ها می شود.

پیش بینی زمان رعدوبرق با هوش مصنوعی

آیا هوش مصنوعی می تواند زمان و مکان وقوع رعد و برق را پیش بینی کند؟

سیستم جدید با استفاده از هوش مصنوعی و اطلاعات هواشناسی قادر است مکان وقوع رعد و برق را با شعاع 30 کیلومتر و زمان وقوع آن را در یک بازه زمانی بین 10 تا 30 دقیقه پیش بینی کند.

محققان موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان واقع در سوییس، با استفاده از هوش مصنوعی یک سیستم ساده و ارزان قیمت ابداع کردند که امکان پیش بینی زمان و مکان وقوع رعد و برق را با دقت خوبی فراهم می کند.

شیوه جدید محققان برای پیش بینی وقوع رعد و برق از اطلاعاتی استفاده می کند که امکان جمع آوری آن توسط ایستگاه های هواشناسی وجود دارد و قابلیت پوشش دهی مناطق خارج از دسترس رادار و ماهواره را تنها با استفاده از شبکه های مخابراتی در اختیار می گذارد.

رعد و برق از غیرقابل پیش بینی ترین پدیده های طبیعی است که دائما موجب مرگ انسان ها و جانوران و همچنین آتش سوزی منازل و جنگل ها می شود. این پدیده مانع پرواز هواپیما ها شده و خطوط انتقال نیرو را مختل می کند و موجب تخریب توربین های بادی و پنل های خورشیدی می شود.

با وجود این، تا کنون اطلاعات اندکی در رابطه با عوامل ایجاد این پدیده و پیش بینی زمان و مکان وقوع آن در دسترس بوده است.

منبع: اسپوتنیک

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: فرادید
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13543

به "پیش بینی زمان رعدوبرق با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی زمان رعدوبرق با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید