پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 13 آذرماه ماه 1401

به گزارش شیوا مارکت، آسمان تهران امروز نیمه آفتابی پیش بینی شده است و دما در طول شب از پنج درجه به مرور و در طول روز به سیزده درجه می رسد. هوای تهران امروز در شرایط سالم قرار گرفته است.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 13 آذرماه ماه 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی؛ از فردا یکشنبه 13 آذرماه روند کاهشی دمای هوای تهران شروع می گردد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده

آسمان تهران فردا (13 آذر ماه) بارانی با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (14 آذر ماه) هم بارانی با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 6 درجه سانتیگراد و برای روز سه شنبه (15 آذر ماه) ابری با حداقل دمای 3 درجه و با حداکثر دمای 9 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 62 یعنی شرایط قابل قبول واقع شده است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 85 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (13 آذرماه) همراه با شکل گیری ناپایداری جوی و احتمال بارش از اندازه غلظت آلاینده ها کاسته می گردد و بهبود کیفیت هوا در ببشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

حاکمیت ناپایداری جوی در طول روز و احتمال بارش باران تا ساعات بعدازظهر، پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود. با تداوم شرایط ناپایدار جوی تا اواخر وقت یکشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می گردد.

شرایط آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی تازه به کشور طی فردا یکشنبه و بارش باران، برف و کاهش دما اطلاع داد و برای بعضی استان ها هشدار سطح زرد صادر کرد.

مطابق پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز و بخش هایی از شمال غرب و شمال شرق کشور بارش باران پیش بینی شده است. شدت بارش های روز های شنبه و یکشنبه برای استان های ساحلی دریای خزر است.

فردا بارش ها در سواحل غربی دریای خزر، شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز و روز های سه شنبه و چهارشنبه در بخش هایی از گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان ادامه خواهد داشت.

از اواخر وقت فردا یکشنبه با ورود سامانه بارشی تازه از جنوب غرب در بخش هایی از خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر و شمال غرب فارس افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

این شرایط روز دوشنبه علاوه بر منطقه ها ذکرشده در بخش هایی از استان های فارس، بوشهر، هرمزگان، اصفهان و کرمان پیش بینی می گردد. سامانه بارشی روز های سه شنبه و چهارشنبه تقویت می گردد و در جنوب غرب، غرب، بخش هایی از جنوب، مرکز و شرق کشور به فعالیت خود ادامه می دهد. شدت بارش ها طی این 2 روز برای ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی است. از امروز تا سه شنبه بارش در ارتفاعات البرز، منطقه ها مرتفع و سردسیر به شکل برف است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 آذر 1401 بروزرسانی: 12 آذر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29993

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 13 آذرماه ماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 13 آذرماه ماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید