کاربرد های روغن بچه

به گزارش شیوا مارکت، روغن بچه مزایای و کاربردهای بسیار زیادی دارد، از کاربرد بی نظیر روغن بچه می توان به برطرف جرم گوش و فواید آن برای زیبایی پوست و مو اشاره نمود.

کاربرد های روغن بچه

به گزارش خبرنگاران به نقل از شیعه نیز ،روغن بچه محصولی جانبی از فرآیند تصفیه روغن بوده که یک روان نماینده خارق العاده برای ماساژ و تقویت نماینده پوست کودک محسوب می گردد. این روغن همچنین دارای کاربرد های دیگری برای بزرگسالان نیز می باشد که مطمئنا با دانستن آن ها متعجب خواهید شد، برای آشنایی با کاربردهای جالب روغن بچه این بخش از سبک زندگی نمناک را از دست ندهید.

کاربردهای روغن بچه برای زیبایی پوست و مو

روغن بچه تاثیر شگفت انگیزی بر زیبایی پوست و موی شما دارد و به راحتی در دسترس بوده و استفاده از آن آسان است. توصیه ما به شما این است که همواره یک بطری روغن بچه برای استفاده در خانه داشته باشید. کاربردهای روغن بچه برای زیبایی پوست و مو عبارتند از:

حفظ رطوبت پوست

شما می توانید با استفاده از روغن بچه، رطوبت را پس از دوش دریافت به پوست خود بازگردانید. بدین منظور می توانید از این روغن زمانی که پوست تان هنوز مرطوب است بهره ببرید تا از خشکی پوست پیشگیری کنید. قسمت های آرنج، زانو و پاشنه پا را نباید فراموش کنید.

روغن ماساژ

برای ماساژ بدن می توانید از روغن بچه بهره ببرید زیرا این روغن تصفیه شده بوده و پوست را رطوبت می بخشد و همچنین باعث احساس خوب حین ماساژ خواهد شد. با استفاده از روغن بچه برای ماساژ، تنش ها را از خود دور کنید تا احساس آرامش بهتری داشته باشید.

اصلاح راحت تر موهای زائد

قبل از اصلاح موهای ریش، زیر بغل و موهای زائد دیگر کمی روغن بچه روی پوست این مناطق بمالید تا پوستتان بعد از شیو کردن نرم تر گردد و اصلاح کردن موها راحت تر انجام گردد.

پاک کردن آرایش

روغن بچه می تواند ابزاری کارآمد برای از بین بردن آرایش چشم و بهترین تمیز نماینده برای انواع رژ لب باشد. علاوه بر این، این روغن باعث نرم شدن پوست دور چشم نیز خواهد شد. از روغن بچه برای تمیز کردن آرایش به صورت روزانه هم می توانید بهره ببرید. چند قطره روغن بچه را روی گلوله ای پنبه ای ریخته و برای حذف آرایش صورت از آن بهره ببرید. بهترین تمیز نماینده برای انواع رژ لب روغن بچه است.

پیشگیری از ایجاد لکه های ناشی از کشیدگی پوست

روغن بچه به لطافت پوست یاری می نماید و از بروز علائم کشیدگی پوست در دوران بارداری پیشگیری خواهد نمود.

از بین بردن احساس چسبندگی بعد از موم انداختن

برای از بین بردن احساس چسبندگی روی پوست بعد از موم انداختن از روغن بچه بهره ببرید. منطقه چسبنده را مرطوب نموده و کمی روغن بچه روی آن بمالید تا از احساس ناخوشایند چسبندگی خلاص شوید.

جلوگیری از شنمایندگی مو

شما می توانید با استفاده از روغن بچه از خشکی و شنمایندگی موها پیشگیری کنید. روغن بچه را به ریشه موها بزنید و از ایجاد شرایط محیطی خشک که منجر به شنمایندگی موها می گردد جلوگیری کنید.

رشد موها

می توانید پوست سرتان را با روغن بچه ماساژ دهید تا افزایش جریان خون در پوست سر باعث گردد مواد مغذی راحت تر به فولیکول مو برسند موها بهتر رشد نمایند.

جلوگیری از ایجاد موخوره

ماساژ موها با روغن بچه باعث تحریک فراوری روغن طبیعی در پوست سر و ایجاد رطوبت و پیشگیری از شکستن و دو شاخه شدن موها می گردد. افرادی که دارای موهای خشک یا معمولی هستند، برای پیشگیری از دوشاخه شدن و ایجاد موخوره می توانند با روغن بچه مشکل را برطرف نمایند، اما افرادی که موهای چرب دارند، فقط انتهای ساقه مو را با روغن ماساژ دهند تا از ایجاد موخوره و دوشاخه شدن موهایشان پیشگیری نمایند.

دیگر کاربرد های مفید روغن بچه

1. برطرف گرفتگی گوش

با استفاده از روغن بچه می توانید کیپ شدن و گرفتگی گوش را از بین ببرید. بدین منظور به پهلو دراز بکشید، به طوری که گوشی که کیپ شده است رو به بالا باشد، سپس چند قطره از روغن بچه را درون گوش خود بچکانید و چند دقیقه صبر کنید و درنهایت سر تان را برگردانید و اجازه دهید روغن روان گردد. پس از اتمام کار گوش تان را با یک دستمال کاغذی تمیز کنید.

2. مانیکور ناخن

برای مانیکور کردن ناخن ها در خانه در می توانید به جای هزینه اضافه برای خرید روغن کوتیکول از روغن بچه برای حذف کوتیکول های اطراف ناخن ها بهره ببرید.

3. پاک کردن تتو موقت

اگر تتو موقت روی پوست انجام داده اید، می توانید مقداری روغن بچه را روی قسمت مورد نظر بریزید سپس با آب و صابون شستشو دهید تا آثار آن کاملا پاک گردد.

4. نرم و صورتی شدن لبهایتان

با اسکراب خانگی روغن بچه به همراه شکر و چند قطره آب لیمو ترش می توانید لبهای خشک شده خود را نرم و روشن تر کنید. قبل از خواب از این اسکراب بهره ببرید تا لبهایتان نرم و صورتی گردد.

5. نرم و روشن تر شدن آرنج

با اسکراب خانگی روغن بچه به همراه شکر و چند قطره آب لیمو ترش آرنج خود را نرم و پوست آن را روشن کنید.

6. زیبایی ابرو

برای زیبایی ابروها مقداری روغن بچه روی ابروها کشیده و به شکل دلخواه آن ها را حالت دهید.

7. برطرف ترک خوردگی پاشنه پا

برای درمان ترک خوردگی و خشکی پاشنه پاهای خود ضروری است قبل از خواب مقداری از روغن بچه را بر روی قسمت مورد نظر بمالید و سپس جورابی به پا کنید تا از کثیف شدن ملحفه و پتوی خود پیشگیری نمایید.

8. گیر کردن حلقه در انگشت

برای درآوردن حلقه ای که در انگشت گیر نموده است و تکانی نمی خورد، می توانید از مقداری روغن بچه برای روان سازی بهره ببرید. بدین منظور انگشت خود را به روغن بچه آغشته نموده و آغاز به چرخاندن حلقه کنید تا خارج گردد.

9. جدا کردن بانداژ و پانسمان

اگر پوست حساسی دارید می توانید با آغشته کردن یک لایه روغن بچه روی قسمت های چسبناک باند، آغاز به جدا کردن آن نموده و ناراحتی بعد از کندن آن را کاهش دهید.

10. از بین بردن برچسب روی وسایل خریداری شده

اگر محصولی را خریداری نموده اید و برچسب قیمت آن از بین نمی رود، می توانید مقدار کمی روغن بچه را روی آن بمالید تا زمانی که جذب برچسب گردد و سپس با یک پارچه نرم آن را پاک کنید تا سریعا آثار برچسب حذف گردد.

11. جلوگیری از دست رفتن حرارت بدن

روغن بچه عایقی روی پوستتان ایجاد می نماید که جلوی از دست رفتن حرارت بدن را می گیرد بنابراین در روزهای سرد زمستان قبل از پوشیدن لباس گرم می توانید از آن بهره ببرید.

12. باز کردن گره های زنجیرو گردن بند

اگر گردن بند نقره یا طلای شما گره خورده اند، می توانید از روغن بچه برای گره گشایی آن بهره ببرید. بدین منظور کمی از روغن را مستقیما روی گره ریخته و با یاری سوزن خیاطی آغاز به باز کردن گره ها کنید. خواهید دید که گره ها به جای پیچیده شدن در یکدیگر، می لغزند و بسیار راحت باز می شوند.

13. روغن معطر حمام

به جای این که هزینه زیادی برای خرید لوازم آرایشی گران قیمت برای حمام صرف کنید، می توانید چند قطره عطر را به یک چهارم فنجان روغن بچه اضافه کنید و وقتی وارد حمام شدید، بوی خوبی استشمام خواهید کرد.

14. درخشندگی چرم

با استفاده از روغن بچه می توانید جلا و درخشندگی را به کیف های دستی، کیف پول، کفش و کمربند های چرم قدیمی برگردانید. کمی روغن بچه را روی پارچه ای نرم بچکانید و محصولات چرمی خود را پاک کنید. پس از مالش، مجدد روغن را بر روی پارچه ای دیگر بریزید و این بار درخشندگی را به محصولات چرمی خود هدیه دهید.

15. تمیز کردن سینک های استیل ضد زنگ

کمی روغن بچه را روی پارچه ای نرم بریزید و برروی سینک ظرفشویی بمالید تا درخشندگی را به ارمغان آورید. همچنین می توانید از این روش برای از بین بردن لکه های لوازم الکتریکی و لوازم حمام از جنس استیل بهره ببرید.

16. پاک کردن رنگ از روی پوست

برای پاک کردن رنگ از روی پوست تان از روغن بچه بهره ببرید. با روغن بچه و دستمال کاغذی به راحتی می توانید رنگ هایی که بعد از نقاشی روی دستتان باقی مانده را تمیز کنید.

17. خلاصی از شر لکه های آب و صابون کابین دوش

اگر کابین دوش دارید و به طور مداوم توسط آب و لکه های صابون لکه دار می گردد و از بین نمی رود، تمیز کردن آن سخت خواهد شد. بدین منظور می توانید کمی روغن بچه را روی پارچه ای تمیز بریزید و بر روی کابین بمالید تا از شر این موارد خلاص شوید.

خیمه نیوز: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25646

به "کاربرد های روغن بچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربرد های روغن بچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید