کاهش پنج تا هفت درجه ای دما در بخش های شمالی کشور

به گزارش شیوا مارکت، تهران-خبرنگاران- سازمان هواشناسی پیش بینی کرد:از یکشنبه تا پنجشنبه هفته آینده دمای هوا از شمال غرب تا شمال شرق کشور بین پنج تا هفت درجه کاهش یابد.

کاهش پنج تا هفت درجه ای دما در بخش های شمالی کشور

به گزارش خبرنگاران سازمان هواشناسی امروز آدینه در اطلاعیه ای پیش بینی کرد: کاهش دما در استان های شمالغرب، تهران، استان های مرکزی کشور و سواحل دریای خزر طی صبح دوشنبه تا سه شنبه و در شمالشرق و شرق صبح سه شنبه تا پنجشنبه خواهد بود.

بر این اساس عبور متناوب سامانه های بارشی از امروز آدینه تا شنبه و از بعد از ظهر یکشنبه تا سه شنبه هفته آینده، با بارش باران و در بعضی نقاط با رگبار باران همراه است.

همچنین در نواحی سردسیر و کوهستانی غرب و شمال غرب بخصوص جاده های کوهستانی البرز بارش برف ، وزش باد و در نیمه شمالی کشور، کاهش قابل ملاحظه دما بین پنج تا هفت درجه پیش بینی می گردد.

سازمان هواشناسی برای بعدازظهر آدینه تا ظهر شنبه، بارش باران و برف در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات جنوبی گیلان پیش بینی نموده است.

بعد ازظهر شنبه، ساکنان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شاهد رگبار باران گاهی با وزش باد شدید خواهند بود. هواشناسی برای این مناطق در این مدت بارش تجمعی بین 10 تا 25 میلیمتر برآورد نموده است.

همچنین از اوایل شب یکشنبه و طی روز دوشنبه در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، دامنه های البرز درشمال استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران و برف پیش بینی شده است.

سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش باران برای استان های گیلان و مازندران برآورد نموده است: بیشترین مقدار بارش تجمعی مورد انتظار در جنوب آذربایجان غربی و شمالغرب کردستان بین 30 تا 60 میلیمتر و در سواحل گیلان و ارتفاعات البرز بین 20 تا 40 میلیمتر باشد.

این در حالی است که از روز دوشنبه به تدریج با تشدید جریان های شمالی، بارش باران در سواحل و بارش برف در ارتفاعات شمالی البرز تشدید می گردد.

سازمان هواشناسی در اطلاعیه خود توصیه نموده است:از یکشنبه شب تا صبح سه شنبه به سبب بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب و دامنه های البرزغربی، لغزندگی، کاهش شدید دید به سبب مه در جاده های کوهستانی البرز و شمالغرب پیش بینی می گردد که سبب ترافیک و اختلال، در تردد جاده ای می گردد.

بر این اساس، از یکشنبه تا پنجشنبه موج کاهش نسبی دما بین 5 تا 7 درجه سلسیوس از شمالغرب تا شمالشرق کشور پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی؛ کاهش دما در استان های شمالغرب، تهران، استان های مرکزی کشور و سواحل دریای خزر طی صبح دوشنبه تا سه شنبه و در شمالشرق و شرق صبح سه شنبه تا پنجشنبه خواهد بود.

سازمان هواشناسی به هموطنان توصیه نموده است؛ با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن در روز دوشنبه در شمالغرب، غرب و جاده های کوهستانی البرز و شرایط جوی مخاطره آمیزشامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی و شمالغرب کشور، با آگاهی از وضع هوای راستا و رعایت نکات ایمنی، ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند.

همچنین بارش های بهاری گاهی با تشدید بارش و همراه با رگبار باران پیش بینی شده است است. در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بخصوص روز دوشنبه در راستاهای ساحلی دریای خزر پیش بینی می گردد.

سیام**9314**2021**

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5148

به "کاهش پنج تا هفت درجه ای دما در بخش های شمالی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش پنج تا هفت درجه ای دما در بخش های شمالی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید