گزارش کالبدشکافی ماجرای سقوط هواپیمای برایانت منتشر شد

به گزارش شیوا مارکت، گزارش جدیدی درباره فرآیند منجر به سقوط هلی کوپتر و مرگ اسطوره بسکتبال دنیا انتشار یافت.

گزارش کالبدشکافی ماجرای سقوط هواپیمای برایانت منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، بر اساس گزارش کالبدشکافی جدید درباره دلایل مرگ و سقوط هلی کوپتر کوبی برایانت، اسطوره لس آنجلس لیکرز، خلبان در حالت عادی قرار داشت و مرگ تمام سرنشینان بر اثر شدت جراحات وارده کاملا اجتناب ناپذیر بود.

خلبانی که هدایت هلیکوپتر حامل کوبی برایانت و 7 نفر دیگر را بر عهده داشت، هنگام پرواز تحت تأثیر الکل، مواد مخدر یا هرگونه ماده روانگردان دیگر نبود. همچنین بلافاصله پس از برخورد هلیکوپتر با یک تپه، هر 9 سرنشین متحمل جراحات مرگبار شده بودند. در گزارشی که توسط اداره پزشکی قانون لس آنجلس منتشر شده، جزئیات دلخراشی از سانحه بیان شده است. بر اساس این گزارش، بقایای جسد کوبی برایانت در بیرون از هلیکوپتر پیدا شد و قابل شناسایی نبود. تنها از روی اثر انگشت تشخیص داده شد این بقایا به کوبی برایانت تعلق دارد. همچنین شدت برخورد به حدی زیاد بود که برایانت و دیگر سرنشینان، بدون شک بلافاصله پس از سانحه بر اثر ترومای غیرنافذ کشته شدند. جراحات ایجادشده اگر هم در لحظه موجب مرگ نمی شدند، اندکی بعد جان سرنشینان را می گرفتند.

جیانا، دختر 13 ساله کوبی هم در زمان حادثه یک لباس بسکتبال به تن داشت که در قسمت جلو کلمه مامبا و در پشت آن اسمش حک شده بود. به طور کلی، سقوط این هلیکوپتر یک سانحه تصادفی در نظر گرفته شده است. پیش از برخورد، هلیکوپتر با یک مه غلیط در دره سن فرناندو در شمال لس آنجلس روبه رو شده بود. خلبان آرا زوبایان که تجربه زیادی داشت و قبلا هم برای برایانت پرواز انجام داده بود با دیدن تپه پشت مه بلافاصله ارتفاع گرفت و تقریبا با موفقیت از مه خارج شد اما هلیکوپتر به طور ناگهانی به سمت چپ منحرف شد و در نهایت به تپه هایی که با درختان بلوط پوشیده شده بودند، برخورد کرد.

هلیکوپتر در لحظه برخورد به زمین 296 کیلومتر بر ساعت سرعت داشت و با سرعت 4000 پا در دقیقه ارتفاع از دست می داد. حادثه باعث شد در مساحتی به اندازه یک زمین فوتبال روی تپه های کالاباساس پوشش گیاهی تخریب شود و قطعات بالگرد در همین منطقه پخش شده بودند. هلی کوپتر با برخورد به زمین طعمه حریق شد اما آثار سوختگی بر روی اجساد متعلق به زمانی پس از مرگ آنها بودند. بدن برایانت در کنار خرابه های بدنه هلی کوپتر پیدا شد و بدن دخترش هم در یک مسیل آب در سمت دیگر قرار گرفت. تنها ماده ای که در بدن برایانت وجود داشت، متیل فنیدات یا همان ریتالین بود. هیات ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا علت دقیق حادثه را تشخیص نداده اما گفت هیچ نشانی از نقص فنی در هلیکوپتر سیکورسکی اس-76 دیده نشده است. انتظار می رود گزارش نهایی درباره علت فنی حادثه چند ماه دیگر منتشر شود.

بالگرد این سانحه فاقد دستگاهی به نام سیستم آگاهی و هشدار از زمین بود. این دستگاه زمانی که بالگرد در خطر برخورد با زمین باشد هشدار می دهد. هیات ایمنی حمل و نقل ملی توصیه کرده بود وجود این دستگاه در هلیکوپترها اجباری اعلام شود اما اداره هوانوردی فدرال این دستگاه را تنها برای آمبولانس های هوایی ضروری گفت. پس از این سانحه، سناتورهای کالیفرنیا از اداره هوانوردی فدرال درخواست کردند تا نصب این دستگاه اجباری شود.

ونسا برایانت، همسر کوبی برایانت، در ماه فوریه علیه زوبایان طرح دعوی کرد. او مدعی شد زوبایان به خاطر پرواز در مه بی حتیاط و بی دقت بوده و باید پرواز را لغو می کرد. ونسا همچنین علیه اداره پلیس لس آنجلس به خاطر انتشار تصاویر غیرقانونی از حادثه درگذشت کوبی برایانت ادعای خسارت کرد. برج زوبایان، برادر خلبان در دفاعیه دادگاه گفت خود برایانت از خطرات آن پرواز آگاه بود و بازماندگان این ستاره حق دریافت خسارت از اموال خلبان را ندارند. همچنین آیلند اکسپرس، شرکت مالک هلیکوپتر گفته در قبال خسارات وارده مسئولیتی ندارد و این سانحه را یک تصادف اجتناب ناپذیر قلمداد کرده است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20029

به "گزارش کالبدشکافی ماجرای سقوط هواپیمای برایانت منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش کالبدشکافی ماجرای سقوط هواپیمای برایانت منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید