گلدهی با تاخیر سوسن چلچراغ در رودبار

به گزارش شیوا مارکت، گلدهی با تاخیر سوسن چلچراغ سال جاری از نیمه خرداد ماه در رودبار شروع می گردد.

گلدهی با تاخیر سوسن چلچراغ در رودبار

به گزارش خبرنگار از ، رامین حسین زاده، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: در آخرین بازدید که از وضعیت اثر طبیعی ملی گل سوسن چلچراغ به عمل آمد، وضعیت این گیاه بسیار مطلوب است و پیش بینی می گردد در فاصله دو تا سه هفته آینده به گل بنشیند.

وی اضافه نمود: به دلیل موج سرما و برف نابهنگام و یخبندان در اردیبهشت ماه سال جاری، زمان آغاز گلدهی احتمالا با شرایط موجود با تاخیر و از نیمه خرداد آغاز می گردد.

رئیس محیط زیست رودبار گفت: با ایام پر باران و رسیدگی و مراقبتی که از ابتدای سال جاری تاکنون داشتیم، بوته های گل در وضعیت بسیار خوبی به سر می برند.

حسین زاده اعلام کرد: با توجه به مراجعه زودتر از موعد علاقه مندان بازدید از گل، تقاضا می گردد اخبار مربوط به وضعیت گل را از پورتال رسمی اداره کل محیط زیست گیلان دنبال و بعد از اطمینان یافتن از زمان دقیق گلدهی، به محل مراجعه نمایند.

وی همچنین با بیان اینکه رسالت و وظیفه اصلی سازمان حفاظت محیط زیست، حفظ و حراست از این اثر طبیعی است، از علاقه مندان به بازدید از گل درخواست کرد در هنگام بازدید، با محیط بانان همکاری داشته و به توصیه های آنان برای حفظ و حراست بهتر از گل سوسن چلچراغ عمل نمایند.

ع

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6214

به "گلدهی با تاخیر سوسن چلچراغ در رودبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلدهی با تاخیر سوسن چلچراغ در رودبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید