گوگل کارمندان شاکی را به مرخصی سلامت روانی می فرستد

به گزارش شیوا مارکت، چندتن از کارمندان گوگل ادعا می کنند این شرکت در مقابل گزارش رفتارهای نژاد پرستانه و تبعیض گرایانه همکارانشان به آنها توصیه می کند مرخصی سلامت روانی بگیرند.

گوگل کارمندان شاکی را به مرخصی سلامت روانی می فرستد

چند تن از کارمندان فعلی و سابق گوگل ادعا می کنند بخش منابع انسانی این شرکت در واکنش به گزارش رفتارهای نژادپرستانه یا تبعیض گرایانه در محیط کار، به آنها توصیه می کند مشاوره یا مرخصی سلامت روانی دریافت کنند.

طبق گزارش ان بی سی نیوز، این گروه از کارمندان برخوردهایی با همکارانشان فاش کرده اند که شامل اظهار نظرهای نژادپرستانه درباره رنگ پوست و مدل موی آنها یا آزار جنسی بوده است. هنگامیکه آنها با بخش منابع انسانی گوگل تماس دریافتد، حتی در صورتی که شکایت آنها ارتباطی به نگرانی های سلامت روان نداشت، کارمندان بخش آنها را تشویق کردند مرخصی سلامت روانی دریافت کنند.

این خبر در حالی منتشر می شود که در ماه دسامبر گوگل یکی از محققان اخلاق هوش مصنوعی خود به نام تیمنیت گبرو را اخراج کرد زیرا درخواست یکی از مدیران برای باز پس دریافت تحقیقی را رد کرده بود که خطرات مدل های زبانی را توضیح داده بود. گوگل از فناوری مشابه در موتور جستجوی خود استفاده می کند.

در ماه آوریل نیز کریستینا کرلی، یک کارمند سیاه پوست استعدادیابی در بخش منابع انسانی گوگل گفت پس از کاهش دستمزد و عدم دریافت ترفیع، در سپتامبر سال گذشته از شغل خود اخراج شده است. این درحالی است که عملکرد شغلی او خوب بوده و به طور موفقیت آمیز صدها دانشجو از کالج ها و دانشگاه های سیاهپوستان برای بخش مهندسی گوگل استخدام کرده است. کرلی نیز فاش کرد او را تشویق کردند مرخصی سلامت روانی دریافت کند.

گوگل پاسخی به سوالات در این باره نداده اما سخنگوی آن به ان بی سی نیوز گفت: تمام نگرانی های گزارش شده تحت بررسی هستند و کارمندانی که قوانین را رعایت نکنند، با اقداماتی روبرو خواهند شد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28661

به "گوگل کارمندان شاکی را به مرخصی سلامت روانی می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل کارمندان شاکی را به مرخصی سلامت روانی می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید