4 قانون مهم پیاده روی برای تقویت استحکام استخوان ها!

به گزارش شیوا مارکت، شما می توانید تنها با چند ترفند ساده و انجام آن ها به طور منظم، از استخوان هایتان بیشتر محافظت کنید و خطر ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی های ناشی از آن را کاهش دهید.

4 قانون مهم پیاده روی برای تقویت استحکام استخوان ها!

این نکته ثابت شده است که پیاده روی می تواند با تقویت استخوان های لگن، شکستگی های مربوط به این ناحیه از بدن را تا 30 درصد کاهش دهد.

شما می توانید تنها با چند ترفند ساده و انجام آن ها به طور منظم، از استخوان هایتان بیشتر محافظت کنید و خطر ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی های ناشی از آن را کاهش دهید.

در اینجا بعضی از راه های بی خطر و موثر برای انجام پیاده روی به منظور تقویت استخوان ها معرفی شده است. البته به شرط این که شما پیاده روی را حداقل 5 بار در هفته و به مدت 30 دقیقه در هر بار انجام دهید.

افزایش سرعت در راه رفتن: انجام ورزش های شدید برترین راه برای تقویت استخوان ها است، اما شاید شما نتوانید این ورزش های سنگین را همواره انجام دهید. پس یک انتخاب برای شما وجود دارد که راحت تر است و آنهم این که سریع راه بروید. مطالعات نشان داده در میان زنانی که در دوران بعد از یائسگی به سر می برند، آن هایی که حداقل چهار بار در هفته پیاده روی تند دارند، نسبت به کسانی که تفریحی پیاده روی می نمایند، خطر شکستگی استخوان لگن شان کمتر است. علاوه بر این پیاده روی با سرعت زیاد انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که کمردرد یا مشکل مفاصل دارند.

پیاده روی به سمت عقب: تغییر جهت حین پیاده روی یعنی قدم برداشتن به پهلو یا قدم برداشتن به سمت عقب می تواند تاثیر مشابه ورزش های با شدت بالا را برای افزایش چگالی استخوانی داشته باشد. در هر جلسه پیاده روی، 30 ثانیه از پهلو ها قدم بردارید، 30 ثانیه هم به سمت عقب بروید، روی پاشنه ها و پنجه ها. سعی کنید این الگو را هر سه تا پنج دقیقه تکرار نمایید.

پریدن: بنا به مطالعات فرم خاصی از پرش می تواند در زنان پیش از سن یائسگی، باعث تقویت استخوان ها گردد. زنان 25 تا 50 ساله ای که 20 بار متوالی، دو بار در روز می پرند، چگالی استخوان لگن شان به اندازه چشمگیری بعد از چهار ماه افزایش می یابد. شما باید بپرید و سپس پیش از پرش بعدی، 30 ثانیه استراحت کنید.

راه رفتن در شیب رو به بالا: یک راه عالی برای افزایش فشار مفید روی استخوان ها، بالا و پایین رفتن از پله ها یا سربالایی است. اگر اطراف تان مسیر های سربالایی زیادی دارید، کافیست دو یا سه بار پله ها یا سربالایی ها را بالا و پایین کنید.

می توانید از پله های بیرونی یک ساختمان بزرگ بهره ببرید و یا از تردمیل یاری بگیرید. صرف چند دقیقه زمان برای بالا و پایین رفتن، تاثیرات شگفت انگیزی روی چگالی استخوان ها دارد.

منبع: prevention

منبع: فرادید
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29981

به "4 قانون مهم پیاده روی برای تقویت استحکام استخوان ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 قانون مهم پیاده روی برای تقویت استحکام استخوان ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید