آرامش تیم ملی والیبال ایران مثال زدنی است

به گزارش شیوا مارکت، بازیکن دهه 60 والیبال ایران با انتقاد از شرایط فعلی تیم ملی گفت: آرامش ملی پوشان ایران در هنگام بازی مثال زدنی است و به این تیم امیدوار هستم.

آرامش تیم ملی والیبال ایران مثال زدنی است

ابراهیم وطن پرست در گفت و گو با خبرنگاران، درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در سه هفته گذشته لیگ ملت های 2019 گفت: خوشبختانه سال جاری تیم ملی ایران عملکرد کاملاً متفاوتی نسبت به سال های گذشته دارد و آغاز فوق العاده ملی پوشان از هفته نخست تا به امروز کاملاً امید بخش است. والیبالیست های ما در این چند هفته سنگ تمام گذاشته اند و از آن ها تشکر می کنم.

او با اشاره به بردهای متوالی ایران مقابل تیم های سطح اول دنیا، شرح داد: اینکه بیشتر تیم ها با بازیکنان اصلی خود حاضر نشده اند درست است، اما دلیل اصلی این بردهای قاطع شرایط خوب ملی پوشان ایران است که پس از لژیونر شدن در لیگ های اروپایی به آن دست یافته اند. با اینکه تیم ملی ما بازی تدارکاتی نداشت، اما بازیکنان هماهنگی و آمادگی بدنی خوبی دارند و از ابتدای مسابقات تا کنون هم در بالاترین سطح ممکن بازی نموده اند.

پیشکسوت والیبال ایران ادامه داد: بازیکنان لژیونر ما تا قبل از ورود به تیم ملی در کورس مسابقات بودند و الان آمادگی جسمانی خوبی دارند. این انتقاد که تیم های دیگر از همه بازیکنانشان استفاده می نمایند و ایران استفاده نمی نماید به کادر فنی وارد است، اما باید به این بعد خوب ماجرا هم نگاه‬ کنیم که 6 بازیکن ما از روز اول تا الان در بهترین شرایط بدنی و جسمانی والیبال بازی نموده اند و برای هفته های بعد هم مسئله ای ندارند. این تیم ملی ایران امیدوار نماینده بوده و امیدوارم همین روند خوب ادامه داشته باشد.

او در پاسخ به این سوال که عمده ترین تغییر تیم ملی والیبال ایران نسبت به سال های گذشته چیست؟ شرح داد: بازیکنان ما نسبت به سال های گذشته پخته تر عمل می نمایند. با این حال موضوعی که خیلی جلب توجه می نماید، کم اشتباه بودن ملی پوشان در زدن سرویس ها در امتیازات حساس است. همه این موارد به تجربه بازیکنان ایران برمی گردد که با بازی کردن در لیگ ها معتبر به آن دست یافته اند. آرامش بازیکنان ما در هنگام بازی مثال زدنی است، یکی از بهترین بازیکنان ما که با آرامش خاصی بازی می نماید، امیر غفور است. اگر این شرایط تیم ما ادامه دار باشد، من فکر می کنم در جمع سه تیم روی سکو باشیم.

پیشکسوت تیم ملی والیبال ایران در واکنش به انتقادهای بعضی کارشناسان از سرمربی تیم ملی مبنی بر اینکه چرا جوانان تیم کاملاً نیمکت نشین هستند؟ اظهار کرد: در این روزها این سوال خیلی مطرح می گردد اما باید دید هدفگذاری فدراسیون و کادر فنی تیم ملی ایران چیست. من فکرمی کنم کادر فنی میخواهد سال جاری به هر قیمتی که شده روی سکو برود و از این جهت نمی خواهد ریسک کند. البته موضوع دیگر هم وجود دارد که باید به آن توجه کنیم؛ آن هم این است که تیم ملی ایران با دو برد دیگر در اردبیل صعودش به مرحله فینال را قطعی می نماید و آن زمان می تواند بیشتر از جوانان خود استفاده کند.

او ادامه داد: تیم هایی چون روسیه و لهستان حریفان اصلی ما بودند که خوشبختانه در بازِ های رو در رو این تیم ها را شکست دادیم تا شرایط خوبی را در جدول داشته باشیم. ما الان 90 درصد راه رسیدن به شیکاگو را پیموده ایم و از آنجایی هم که تیم هایی مانند استرالیا و پرتغال حریفان چندان قدری در اردبیل نخواهند بود، من فکر می کنم راحت به مرحله بعد صعود می کنیم. از نظر من کادر فنی می تواند از بازی اول هفته پنجم آغاز به استفاده از جوانان کند. فعلاً هدفگذاری کادر فنی رسیدن به فینال لیگ ملت ها و سپس کسب سکو است که باید منتظر بمانیم تا برنامه ها پیش بروند.

وطن پرست اضافه نمود: هدفگذاری تیم های دیگر تغییر نسل است و به همین دلیل سعی دارند با بازی دادن به جوانان در این مسابقات آن ها را آماده کند. همانطور هم که دیدید تیم هایی مانند ایتالیا و لهستان هیچکدام از مهره های اصلی خود را در اختیار نداشتند و با جوانان خود مقابل حریفان حاضر شده اند. هدف ایران کسب سکو است و به همین کادر فنی دلیل ریسک نمی نماید.

ملی پوش دهه 60 تیم ملی والیبال ایران گفت: من از 20 به تیم ملی 18 می دهم. سال جاری تیم ملی ایران آرامش خاصی دارد و مقابل حریفان با اقتدار بازی می نماید. ثبات و انسجام تیمی بازیکنان بهتر از سال های گذشته است. تجربه بازیکنان ایران را به یک تیم کامل تبدیل نموده و این مسائل امیدواری ها برای صعود به المپیک توکیو و موفقیت در این بازی های را بیشتر می نماید.

او در انتها گفت: من به این تیم ملی ایران امیدوار هستم و بهتر است از این تیم حمایت کنیم تا روند خوب خود را ادامه دهد. تیم نقطه ضعف چندانی ندارد و در نقطه مقابل انگیزه ای میان افراد با تجربه تیم وجود دارد که در سال های گذشته اینگونه نبود. همچنین امیدوارم کادر فنی در بازی هایی که برد تیم قطعی است از بازیکنان جوان تر خود نیز مانند جواد کریمی بیشتر استفاده کند تا پشتوانه سازی مد نظر اهالی والیبال هم صورت بگیرد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6970

به "آرامش تیم ملی والیبال ایران مثال زدنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرامش تیم ملی والیبال ایران مثال زدنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید