شروع بازسازی سنگ نوشته خرم آباد

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی لرستان از آغاز عملیات بازسازی سنگ نوشته تاریخی خرم آباد اطلاع داد.

شروع بازسازی سنگ نوشته خرم آباد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان لرستان، سید امین قاسمی روز دوشنبه 27 مردادماه گفت: با در نظر دریافت حساسیت بازسازی آثار سنگی با دعوت از تیم بازسازیگران تخت جمشید، تهیه طرح بازسازی این اثر در دستور کار نهاده شد.

او اضافه نمود: با توجه به اتمام فتوگرامتری و آسیب نگاری، بازسازی این اثر تاریخی در روزهای آینده توسط این تیم متخصص آغاز خواهد شد.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی لرستان با اشاره به اعتبار بیش از 970 میلیون ریالی بازسازی این سنگ نوشته، توضیح داد: در فصل نخست بازسازی، پاک سازی آسیب های بیولوژیکی، آلودگی ها و ملات های مربوط به دوره های پیشین، موزون سازی، ملات گذاری و تزریق ملات استحکام بخش انجام خواهد شد.

او با تأکید بر اینکه ساماندهی محیط پیرامونی سنگ نوشته از دیگر برنامه های این اداره کل است، اضافه نمود: سنگ نوشته خرم آباد مربوط به قرن ششم هجری بوده و در تاریخ 11 بهمن ماه 1334 به شماره 398 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21598

به "شروع بازسازی سنگ نوشته خرم آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بازسازی سنگ نوشته خرم آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید