آنچه قهرمانی را از استقلال گرفت: فقر گل

به گزارش شیوا مارکت، استقلال در 17 بازی لیگ هجدهم پیروز نشد دروازه حریفش را باز کند. این مهمترین عاملی است که قهرمانی را از این تیم گرفت.

آنچه قهرمانی را از استقلال گرفت: فقر گل

آنچه قهرمانی را از استقلال گرفت: فقر گل

در انتها یکی از پرماجراترین ادوار لیگ برتر استقلال در راه قهرمانی نتوانست رقیبش پرسپولیس را کنار بزند و در نهایت با فاصله 4 امتیاز نسبت به صدر جدول سوم شد.

هواداران استقلال در هفته های آخر اعتراض زیادی به تصمیمات داوری داشتند و معتقد بودند بدون بعضی از این سوت ها سرنوشت لیگ تغییر می کرد. اشتباهات داوری در لیگ هجدهم کم نبودند، ولی این اشتباهات را نمی توان از فوتبال مجزا کرد و همه لیگ ها کم و بیش با این مشکل روبرو هستند.

در عوض استقلال مسائل فنی مهمی داشت که کادر فنی در طول فصل نتوانست رفع کند و در نهایت به قیمت از دست رفتن قهرمانی تمام شد. یکی از بزرگترین مسائل استقلال که در آمار هم خودش را نشان داده، نوسان خط حمل در طول فصل بود.

استقلال در لیگ هجدهم توانست 40 گل بزند و بعد از سپاهان و تراکتورسازی و بالاتر از پرسپولیس سومین خط حمله برتر لیگ را داشت، ولی این گل ها در تمام بازی ها توزیع نشده و آبی پوشان از این بابت لطمه خوردند. استقلال در 17 بازی از 30 بازی لیگ برتر پیروز به گلزنی نشد و از این نظر در رتبه دوازدهم قرار می گیرد. حتی تیم سپیدرود که یکی از سقوط نماینده ها بود از این نظر آمار بهتری دارد و در 18 بازی پیروز شده دروازه حریفش را باز کند. استقلال در این جدول با سایپا و پارس جنوبی جم همردیف است و تنها بالاتر از استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان ایستاده.

-

قطعا تیمی که در بیش از نیمی از بازی ها نتواند گل بزند، نمی تواند قهرمان لیگ گردد. در همین چند هفته آخر لیگ هم این مشکل کاملا آشکار بود. استقلال در شهرآورد یک پنالتی از دست داد و در ادامه بازی هم نتوانست گل بزند تا با وجود رجحان نسبی بازی را به رقیبش ببازد. استقلال در بازی بعدی مقابل سایپا هم به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل نرسید.

استقلال در مشهد مقابل سایپا هم نتوانست به دروازه میزبان برسد و همین شکست یک بر صفر برای شفر به قیمت برکناری تمام شد. در سه مسابقه لیگ برتر که فرهاد مجیدی روی نیمکت نشست، استقلال در زمین صنعت نفت آبادان بدون گل متوقف شد؛ مسابقه ای که گل روح الله باقری مردود اعلام شد و اعتراضات زیادی به همراه داشت. در نهایت هفت بازی بدون گل به نام استقلال ثبت شد که آمار جالبی برای یک مدعی قهرمانی نیست.

در ریشه یابی این مشکل استقلال می توان به مسائل مدیریتی و فنی اشاره نمود. استقلال در نیمه دوم فصل گذشته با اضافه شدن تیام گمشده اش در خط حمله را پیدا کرد، ولی مدیریت باشگاه در حفظ این مهاجم ناتوان بود و در عوض مهاجمانی به تیم اضافه شدند که از همان روز اول قابل پیش بینی بود بختی برای پیروزیت ندارند.

مرتضی تبریزی، الحاجی گرو، روح الله باقری و آقاخان، مهاجمانی بودند که از کانال مدیریت یا کادر فنی به استقلال اضافه شدند و هیچکدام نتوانستند انتظارات را برآورده نمایند. منشا و ایسما هم در نیم فصل دوم به خط حمله تزریق شدند، ولی 17 بازی بدون گل زده، برای نشان دادن کارنامه این مهاجمان کافی است.

نقش شفر در ثبت این آمار منفی هم قابل کتمان نیست. مربی آلمانی هوادار فوتبالی محتاطانه بود و به ندرت شاهد فوتبال ریسکی از او بودیم. آمار بالای گل زده استقلال در لیگ هجدهم، معیار مناسبی برای آنالیز رویکرد سرمربی آلمانی نیست، وقتی می بینیم که این تیم 17 بار در باز کردن دروازه حریفان ناتوان بوده.

10

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6135

به "آنچه قهرمانی را از استقلال گرفت: فقر گل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه قهرمانی را از استقلال گرفت: فقر گل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید