آیا امکان تغییر سن در شناسنامه وجود دارد؟

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی سازمان ثبت احوال از ممنوعیت تغییر سن در شناسنامه بر اساس قانون ثبت احوال اطلاع داد و گفت: تنها در صورت ارائه مدرک مستدل، این درخواست در کمیسیون تشخیص سن آنالیز می گردد.

آیا امکان تغییر سن در شناسنامه وجود دارد؟

سیف الله ابوترابی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه افزایش و کاهش سن افراد در شناسنامه بنابر قانون ثبت احوال ممنوع است، اظهار کرد: با این وجود اگر فردی برای تغییر سن خود(بیش از 5 سال) مراجعه نموده و مدارک مستدل نیز داشت، این مدارک در کمیسیون تشخیص سن آنالیز می گردد.

وی این کمیسیون را متشکل از فرماندار، رییس سازمان ثبت احوال، رییس دادگستری، رییس پزشکی قانونی و شورای شهر دانست و ادامه داد: مثلا فردی به ثبت احوال برای تغییر سن خود مراجعه می نماید و مدعی می گردد که اختلاف بین تاریخ تولد و صدور شناسنامه اش بیش از 5 سال است که در نتیجه آنالیز می گردد و از آموزش و پرورش نیز استعلام تحصیلی فرد گرفته می گردد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال اضافه نمود: گاهی نیز فردی مدعی می گردد شناسنامه ای که دارد برای خواهر یا برادر متوفی اش است. در این صورت نیز فرد به دادگاه می رود و اگر در دادگاه ثابت کند که محق بوده پس از تایید نهایی در تجدید نظر، ثبت احوال مکلف به اجرای آن خواهد بود.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2309

به "آیا امکان تغییر سن در شناسنامه وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا امکان تغییر سن در شناسنامه وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید