ابرلوله پاکسازی اقیانوس مجدداً آغاز به کار کرد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، طی این مدت سیستم جمع آوری زباله سیستم لوله کشی مذکور ارتقا یافت و گروه سازنده موانعی را که بر سر راه شناور شدن پایدار و مناسب لوله های مذکور بر سطح آب اقیانوس وجود داشت، برطرف کردند.

ابرلوله پاکسازی اقیانوس مجدداً آغاز به کار کرد

این سیستم که به منظور طراحی زباله های پلاستیکی طراحی شده، اولین بار در اکتبر سال گذشته نصب شد. طول این سیستم لوله کشی یو شکل 600 متر است و از ترکیبی از جریان آب اقیانوس و باد و نیز یک سیستم مکش برای جذب زباله های پلاستیکی استفاده می کند. بعد از تکمیل ظرفیت این سیستم توسط کشتی به ساحل برده شده و زباله های آن تخلیه می گردد.

مهم ترین نقطه ضعف اصلاح شده سیستم یادشده افزایش سرعت جذب و حرکت آن به منظور شکار زباله ها و بلعیدن آنها بوده است. از همین رو تغییراتی در طراحی لوله کشی سیستم یادشده به عمل آمده و قرار است بعد از انجام آزمایش هایی استفاده از آن مجدداً آغاز گردد.

اگر به روزرسانی های تازه هم روند جذب زباله توسط این سیستم را اصلاح نکند، برای افزایش سرعت جابجایی آن از یک چتر نجات بزرگ که به دو سوی این لوله یو شکل متصل می گردد، استفاده می گردد. سیستم یادشده قرار است برای جمع آوری زباله های اقیانوس آرام به کار گرفته گردد که بر اساس برآوردها مقدار زباله پلاستیکی موجود در آن به اندازه مساحت کشور فرانسه (1.6 میلیون کیلومتر مربع) است.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7212

به "ابرلوله پاکسازی اقیانوس مجدداً آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابرلوله پاکسازی اقیانوس مجدداً آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید