اجرای طرح خیابان های باز در پایتخت اسکاتلند

به گزارش شیوا مارکت، به دنبال اجرای طرحی در شهر ادینبرو از این پس عبور و مرور خودروها و دیگر وسایل نقلیه موتوردار در خیابان های این شهر در طول اجرای طرح خیابان های باز در روز یکشنبه اول هر ماه ممنوع خواهد بود.

اجرای طرح خیابان های باز در پایتخت اسکاتلند

به گزارش ایسنا، به دنبال اجرای رویداد خیابان های بازدر اولین یکشنبه ماه جاری میلادی به منظور کاهش آلودگی هوا خیابان های مرکز ادینبرو پایتخت و دومین شهر بزرگ اسکاتلند برای عبور و مرور خودروها مسدود شدند.

بسیاری از شهرها در سراسر دنیا، خیابان های خود را به طور موقت و در رویه ای منظم به روی عابران پیاده و مردم گشوده و آن ها را برای تردد خودروها، وَن ها، و دیگر وسایل نقیله موتوردار مسدود می نمایند.

شورای شهر ادینبرو اعلام نموده که اولین شهر در انگلیس است که به جنبش خیابان های باز پیوسته و برای یک دوره 18 ماهه آزمایشی از این پس خیابان های شهر را در اولین یکشنبه هر ماه به روی خودروها خواهد بست.

یک عضو شورای این شهر در این مورد اظهار کرد: ما شاهدیم که چگونه طرح های مشابه در سطح بین المللی با تشویق سفرهای فعال، بهبود کیفیت هوا و ایجاد فضای امن تر و آرام تر محک زده شده و برای شکل گیری این وضعیت در پایتخت اسکاتلند بی صبرانه چشم انتظاریم.

وی هم چنین اضافه کرد: تغییرات اقلیمی یک تهدید واقعی برای جامعه است، واضح است که باید در این زمینه اقدامی کنیم و رویداد خیابان های باز بدون شک یک قدم در راستا درست است. همچنین از صمیم قلب متعهد به ایجاد شهری قابل دسترسی، پایدار و محبت آمیز هستیم.

به نوشته روزنامه گاردین، یوگا در فضای باز، بازی با شطرنج های غول پیکر، پخش موسیقی و تای چی از جمله فعالیت هایی بود که روز یک شنبه در خیابان های شهر ادینبرو انجام شد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5682

به "اجرای طرح خیابان های باز در پایتخت اسکاتلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح خیابان های باز در پایتخت اسکاتلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید