احتمال وقوع تگرگ و سیلاب در دره ها و مناطق کوهستانی کشور

به گزارش شیوا مارکت، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی ها نشان می دهد تا دوشنبه 23 اردیبهشت بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور ادامه دارد و احتمال وقوع تگرگ و سیلاب در دره ها و مناطق کوهستانی بعضی از نقاط کشور وجود دارد.

احتمال وقوع تگرگ و سیلاب در دره ها و مناطق کوهستانی کشور

به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی روز شنبه گفت : امروز (21 اردیبهشت) رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش بادهای شدید در استان های خراسان شمالی، شرق سمنان، ارتفاعات گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، بخش هایی از کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد.

وی گفت: فردا بارش های پراکنده در نوار شمالی کشور در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و دامنه های البرز مرکزی و شمال خراسان رضوی پیش بینی شده است، بعد از ظهر یکشنبه استان های یزد و کرمان این شرایط را دارند.

گودرزی ادامه داد: دوشنبه بارش ها به نسبت یکشنبه کمی تقویت می گردد و در دامنه های البرز مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، دامنه های زاگرس مرکزی در ارتفاعات مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، زاگرس جنوبی در کرمان، شمال هرمزگان و استان های سیستان و بلوچستان و یزد رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

وی اضافه نمود: امروز شدت بارش ها در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق سمنان، مرکزی، کرمان، شرق آذربایجان شرقی و شمال اردبیل خواهد بود، فردا شدت بارش ها در شرق خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، نواحی مرکزی و جنوبی کرمان پیش بینی شده که با توجه به افزایش ناپایداری جو احتمال وقوع تگرگ در مناطق کوهستانی و سیلابی شدن دره ها در این مناطق وجود دارد.

وی تأکید کرد: از این رو توصیه می کنیم تا افراد احتیاط لازم در عبور و مرور از این مناطق را داشته باشند و از توقف در این نقاط خودداری نمایند.

گودرزی در ادامه به وزش بادهای شدید در بعضی از نقاط کشور اشاره نمود و گفت: یکشنبه و دوشنبه وزش بادهای شدید در سیستان و بلوچستان موجب بروز گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد، همچنین به علت وزش بادهای شدید نیمه مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز در این دو روز مواج و توفانی است از این رو توصیه می گردد شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و صیادان احتیاط لازم را داشته باشند.

  • تهران دوشنبه شب بارانی می گردد

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه نمود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود که فردا نیز همین شرایط ادامه دارد اما دوشنبه شب بارش پراکنده باران رخ خواهد داد، کمینه دمای امروز تهران 16 درجه بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به 27 درجه خواهد رسید که از فردا یک تا دو درجه گرم تر می گردد.

گودرزی گفت: همدان با دمای دو درجه بالای صفر و اهواز با 38 درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5828

به "احتمال وقوع تگرگ و سیلاب در دره ها و مناطق کوهستانی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وقوع تگرگ و سیلاب در دره ها و مناطق کوهستانی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید