ارتباط اختلال وسواس با التهاب مغز

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، در اختلال وسواس، افراد به طور معمول دارای افکار ناراحت نماینده مداومی هستند که سعی می نمایند با تکرار رفتارهای خاصی مانند دست شستن یا چک کردن قفل درب ها آن را کنترل نمایند.

ارتباط اختلال وسواس با التهاب مغز

محققان کانادایی در این مطالعه 20 بیمار مبتلا به وسواس را با 20 فرد بدون این اختلال به عنوان گروه کنترل مقایسه کردند. طبق نتایج مطالعه، در بیماران مبتلا به وسواس، التهاب در شش منطقه مغز که نقش اصلی را در بروز این اختلال دارند 32 درصد بیشتر بود.

دکتر جفری مایر، سرپرست تیم تحقیق از مرکز سلامت روان تورنتو، در این باره می گوید: تحقیق ما رابطه قوی ای را بین التهاب مغز و اختلال وسواس، بخصوص در بخش های از مغز که در حالت وسواس متفاوت عمل می نمایند، نشان داد. این یافته ها یکی از بزرگ ترین دستاوردها در زمینه شناسایی بیولوژی اختلال وسواس بوده و ممکن است به درمان های جدیدی منجر گردد.

التهاب یا تورم، واکنش بدن به عفونت یا جراحت است. اگرچه به روند درمان یاری می نماید اما گاهی اوقات می تواند مضر باشد. به گفته مایر، تغییر تعادل بین تاثیرات مفید و مضر ممکن است کلید درمان وسواس باشد.

وی در ادامه می افزاید: ممکن است داروهای مرتبط با درمان التهاب مغز که در سایر اختلالات به کار گرفته می شوند، به درمان وسواس یاری نمایند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12411

به "ارتباط اختلال وسواس با التهاب مغز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط اختلال وسواس با التهاب مغز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید