ارتباط سال تولد با آسیب پذیری در مقابل آنفلوآنزا!

به گزارش شیوا مارکت، یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه مک مستر ادعا می نماید که سال تولد می تواند با آسیب پذیری در برابر آنفلوآنزا مرتبط باشد.

ارتباط سال تولد با آسیب پذیری در مقابل آنفلوآنزا!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نیو اطلس، در محافل تحقیقاتی حول آنفلوآنزا مفهومی وجود دارد که تحت عنوان آنتی ژنتیک شناخته می گردد و می گوید نوع آنفلوآنزایی که فرد در سنین پایین در معرض آن قرار می گیرد، روی واکنش سیستم ایمنی بدن وی به ویروس در طول عمر وی تأثیر می گذارد.

اکنون یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه مک مستر بر این فرضیه صحه گذاشته است.

محققان از فصل شیوع آنفلوآنزا استفاده کردند تا تغییرات سریع فرایند شیوع را که با سن یک بیمار همراه است، کشف نمایند.

دو نوع از ویروس آنفلوانزا A که باعث سرفه، درد و تب می شوند، معمولاً نوبتی اتفاق می افتند و در یک دوره گردش می نمایند. اما فصل آنفلوانزای 2018/2019 یک ناهنجاری و خلاف قاعده بود که در آن هر دو زیرگروه H1N1 و H3N2 در نقاط مختلف، مردم را درگیر کردند.

برای محققان آنفلوانزا در دانشگاه مک مستر، فرصتی نادر برای تفکر عمیق تر بر اثر آنتی ژنتیک بود. آنها داده هایی از این فصل غیرمعمول آنفلوانزا را جمع آوری نموده و به آنالیز رابطه بین سن فرد با ابتلا به آنفلوآنزا پرداختند.

آلن گاگنون نویسنده اصلی این تحقیق می گوید: ما از مطالعات قبلی می دانستیم که استعداد ابتلا به انواع آنفلوآنزا با سال تولد مرتبط است. به جای این که فقط نشان دهیم که چگونه الگوهای سنی خاص با یک زیر گروه خاص در یک فصل شیوع آنفلوآنزا درگیر می گردد، از یک آزمایش طبیعی منحصر به فرد استفاده کردیم تا نشان دهیم که چگونه تغییر تسلط زیرگروه در یک فصل با توجه به حساسیت به سن اتفاق می افتد.

این تغییر فوری در آسیب پذیری در یک فصل شیوع آنفلوآنزا که ظاهراً با سن مرتبط است، می تواند برای مسئولان بهداشت عمومی که برای پیشگیری از بیماری های واگیر آماده می شوند، با یاری به آنها در تشخیص اینکه کدام جمعیت بیشترین خطر ابتلا را دارند، یاری کند.

متیو میلر یکی از محققان این مطالعه می گوید: مصونیت قبلی افراد از ابتلا به ویروس هایی مانند آنفلوآنزا یا حتی کروناویروس می تواند تأثیر شگرفی در خطر ابتلای آنها به بیماری در هنگام همه گیری و شیوع بگذارد. دانستن اینکه مصونیت قبلی آنها چگونه آنها را در برابر ویروس محافظت می نماید یا برعکس، آنها را آسیب پذیر می نماید، برای یاری به ما در شناسایی جمعیت هایی که در معرض خطر همه گیری های فصلی و شیوع های جدید هستند، بسیار مهم است.

این تحقیق در مجله Clinical Infectious Diseases منتشر شده است.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15727

به "ارتباط سال تولد با آسیب پذیری در مقابل آنفلوآنزا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط سال تولد با آسیب پذیری در مقابل آنفلوآنزا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید