استراتژی توسعه صنعتی تهیه گردد

به گزارش شیوا مارکت، دبیر سندیکای فراوریکنندگان لوله و پروفیل، تدوین استراتژی توسعه صنعتی و همچنین مواردی همچون شناسایی موانع فراوری، تعامل صنایع بالادستی و پایین دستی و اصلاح نحوه قیمت گذاری در بورس کالا را از جمله راهکارهای حمایت از فراوری محصولات داخلی دانست.

استراتژی توسعه صنعتی تهیه گردد

امیرحسین کاوه در گفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر لزوم توجه به فراوری به عنوان یکی از راه های نجات اقتصاد و توسعه کشور گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به عنوان مقرر راهبردی صنعت کشور، باید موانع پیش روی صنایع مختلف را بشناسد و آن ها را برطرف کند.

وی اضافه کرد: برای کوتاه شدن پروسه شناخت موانع فراوری و مشخص راهکارهای برطرف آن، بهتر است وزارت صمت با مراجعه به تشکل ها، سندیکاهای اقتصادی و انجمن ها، پیشنهادات آن ها را بشنود و با توجه به تضاد منافعی که ممکن است بین تشکل ها وجود داشته باشد، با در نظر دریافت منافع ملی قوانین را مصوب کند.

کاوه در ادامه با بیان این که در حال حاضر کمتر از 50 درصد ظرفیت اسمی، لوله و پروفیل فراوری می گردد علت آن را کمبود ورق فولادی و قیمت بالای این محصول مطرح نمود.

دبیر سندیکای فراوریکنندگان لوله و پروفیل ادامه داد: وزارت صمت باید راهکارهایی در راستای تعامل بهتر صنایع بالادست فولادی با صنایع کوچک و متوسط بخش خصوصی که مصرف کننده محصولات آن ها هستند، در نظر بگیرد و تامین صنایع داخلی را در اولویت قرار دهد.

وی با بیان لزوم اصلاح نحوه قیمت گذاری محصولات در بورس کالا گفت: قیمت پایه باید براساس قیمت تمام گردیده فراوری محصول مشخص گردد و ارتباط مستقیم قیمت ها در بورس کالا با قیمت های جهانی به نفع فراوریکنندگان نیست.

کاوه در انتها تاکید نمود که وزارت صمت باید یک استراتژی توسعه صنعتی کوتاه مدت و مختصر به عنوان الگوی رفتاری دولت براساس واقعیت روز جامعه و با توجه به شرایط رکود و تحریم، تهیه کند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 819

به "استراتژی توسعه صنعتی تهیه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراتژی توسعه صنعتی تهیه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید