افشای اقدام های ملکه انگیس برای مخفی نگه داشتن میزان ثروت شخصی

به گزارش شیوا مارکت، روزنامه گاردین با انتشار اسنادی از لابی الیزابت دوم ملکه انگلیس با دولت این کشور برای تغییر در پیش نویس یک قانون بمنظور مخفی نگه داشتن میزان ثروت شخصی خود پرده برداشت.

افشای اقدام های ملکه انگیس برای مخفی نگه داشتن میزان ثروت شخصی

به گزارش این روزنامه انگلیسی، مجموعه ای از اسناد دولت در آرشیو ملی نشان می دهد که وکیل شخصی الیزابت دوم به وزیران دولت برای تغییر لایحه پیشنهادی فشار وارد کرد که مانع افشای علنی دارایی های وی گردد.

به دنبال دخالت ملکه در این موضوع، دولت یک بند را در این لایحه گنجاند تا بتواند شرکت های مورد استفاده سران کشور را از شفاف سازی معاف کند.

این آئین نامه که در دهه 1970 شکل گرفت، برای تاسیس شرکت های کاغذی مورد استفاده نهاده شد و هدف آن سر پوش گذاشتن بر روی دارایی ها و سرمایه گذاری های شخصی ملکه تا دست کم سال 2011 بوده است.

به نوشته روزنامه گاردین، میزان ثروت وی هرگز فاش نشد گرچه بعضی آنها صدها میلیون پوند تخمین می زنند.

شواهد لابی ملکه با وزیران دولت انگلیس در زمان تحقیقات روزنامه گاردین در خصوص استفاده خانواده سلطنتی از یک فرایند مخفی مجلسی تحت عنوان رضایت ملکه برای تاثیرگذاری مخفی بر تشکیل قوانین این کشور، به دست آمده است.

به غیر از فرایند شناخته شده و فرمالیته موافقت خانواده سلطنتی هنگام تبدیل یک لایحه به قانون، فرایند رضایت ملکه بدین صورت است که باید پیش از تایید مصوبه توسط مجلس نظر ملکه را جلب کند. این فرایند وزیران را ملزم می نماید تا زمانی که مصوبه ارث و میراث یا دارایی های شخصی خانواده سلطنتی را تحت تاثیر قرار می دهد، آنها به ملکه اعلام نمایند.

اسناد بیرون آمده از آرشیو ملی انگلیس نشان می دهد که فرایند رضایت ملکه که به وی و وکلایش اجازه دسترسی به لوایح راه یافته به مجلس را می دهد، الیزابت دوم را قادر ساخته تا به صورت مخفیانه برای تغییرات با وزیران لابی کند.

زندگی خصوصی ملکه و اعضای خانوادۀ سلطنتی و همچنین صندلی پرهزینه سلطنت در نظام حکومتی انگلیس در طول سالیان حکومت ملکه همیشه مورد توجه اصحاب رسانه و بعضی انتقادها بوده است.

در 26 نوامبر 1992 میلادی (5 آذر 1371) دو روز بعد از سخنرانی ملکه به مناسبت چهلمین سالگرد سلطنتش، جان میجر نخست وزیر وقت انگلیس اصلاحاتی را در زمینه دارایی های سلطنتی اظهار داشت که بر مبنای آن ملکه برای نخستین بار مالیات بخشی از درآمدش را پرداخت.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28105

به "افشای اقدام های ملکه انگیس برای مخفی نگه داشتن میزان ثروت شخصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای اقدام های ملکه انگیس برای مخفی نگه داشتن میزان ثروت شخصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید