افشای تراژدی دردناک قاتل ناپدری بعد از 15 سال

به گزارش شیوا مارکت، پسری که ناپدری اش را کشته است بعد از 15 سال زندان تراژدی دردناکی را بازگو کرد.

افشای تراژدی دردناک قاتل ناپدری بعد از 15 سال

به گزارش، مردی که در جوانی ناپدری اش را کشته بود و به پرداخت دیه محکوم شد و حالا درخواست اعسار را مطرح نموده است و از قضات دادگاه یاری خواست.

رسیدگی به این پرونده از اردیبهشت سال 83 به دنبال درگیری خونین در صالح آباد شروع شد.

در آن درگیری مصطفی 25 ساله با ضربه چاقو به سینه ناپدری 40 ساله اش به نام احمد زد و گریخت.

ناپدری که به بیمارستان منتقل شده بود تسلیم مرگ شد مصطفی یک ماه بعد از سوی پلیس ردیابی و بازداشت شد.

وی به قتل اعتراف کرد و در شعبه 74 دادگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در این جلسه خواهر و برادر های ناتنی مصطفی با درخواست دیه از قصاص گذشتند و معاون اول قوه قضاییه از طرف برادر خردسال وی درخواست دیه را عنوان نمود.

سپس مصطفی به دفاع پرداخت و گفت: ناپدری ام مادرم را اذیت می کرد. مادرم بار ها از او کتک خورده بود. به همین دلیل آن ها از هم جدا شدند، اما اختلاف های آن ها ادامه داشت و ناپدری ام اجازه نمی داد مادرم خواهر و برادر ناتنی ام را ببیند و احمد خواهر و برادر ناتنی ام را به شدت اذیت می کرد. من که از این وضع خسته شده بودم مقابل خانه احمد رفتم و با او درگیر شدم. اما من واقعا قصد کشتن او را نداشتم. من در آن درگیری یک ضربه به سینه احمد زدم که باعث مرگ وی شد.

با انتها دفاعیات این متهم قضات وارد شور شدند و وی را به هفت سال زندان و پرداخت دیه محکوم کردند.

مصطفی دوران محکومیتش را گذراند، اما به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه در زندان ماند.

بدین ترتیب درخواست اعسار را عنوان نمود و از قضات دادگاه یاری خواست.

وی در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به تشریح جزئیات زندگی اش پرداخت و گفت: مادرم سال ها قبل از پدرم که معتاد بود جدا شد. برای همین من و برادر بزرگم با مادرم زندگی می کردیم و مادرم سرپرستی برادر کوچکم را که آن موقع هشت ماه داشت به پدرمان سپرد و ما دیگر از آن ها خبری نداشتیم. تا این که سال 67 مادرم با احمد آشنا شد و با او ازدواج کرد.

مادر و ناپدری ام صاحب یک دختر و پسر به نام های لیلا و کیوان شدند، اما ناپدری ام مرد بد خلقی بود و مدام مادرم را کتک می زد. وی در تشریح زندگی تلخش ادامه داد: پنج ماه بود به خدمت سربازی رفته بودم و نامه هایی را که برای مادرم ارسال نموده بودم بی جواب مانده بود تا این که مادرم به ملاقاتم آمد.

او به من گفت هیچ نامه ای از من دریافت ننموده است. من که از شنیدن حرف های او تعجب نموده بودم متوجه شدم احمد نامه های من را پاره نموده و اجازه نداده است نامه ها به دست مادرم برسد. سر همین موضوع مادرم وقتی به تهران برگشت با احمد درگیر شد و کار آن ها به کتک کاری کشید. تا این که مادرم هفت ماه به زندان افتاد. در آن موقع احمد دوباره ازدواج کرد و همسرش باردارشد.

مادرم وقتی از زندان آزاد شد و این ماجرا را شنید، شوکه شد. آن ها از هم جدا شدند و احمد دیگر اجازه نمی داد تا مادرم کیوان را که 14 ساله و لیلا را که یازده ساله بود ببیند.

این متهم گفت: یک روز وقتی مادرم برای دیدن لیلا مقابل مدرسه او رفته بود متوجه شد همسر احمد مو های لیلا را از ته قیچی نموده است. مادرم که عصبانی بود مقابل خانه احمد رفت و با او و همسرش درگیر شد و با قیچی به دست همسر احمد زد که دستش آسیب دید. به همین دلیل بار دیگر مادرم 50 روز را در زندان خورین سپری کرد.

بعد از آن ماجرا وقتی مادرم از زندان آزاد شد دیگر سراغ خواهر و برادر ناتنی ام نرفت. چند ماه گذشت تا این که فهمیدیم وقتی مادرم برای دیدن کیوان و لیلا مقابل خانه احمد رفته ناپدری ام او را به شدت کتک زده است. من از این زندگی خسته شده بودم و نمی توانستم شکنجه و آزار های مادرم را ببینم.

من آن موقع تعداد زیادی قرص خوردم و دست به خودکشی زدم، اما زنده ماندم. به همین خاطر به هواخواهی مادرم چاقوی آشپزخانه را برداشتم و مقابل خانه احمد رفتم. من طی درگیری او را کشتم، اما واقعاً این قصد را نداشتم. من 13 سال با او زندگی نموده بودم، اما او با رفتارهایش مادرم را آزار می داد.

وی درباره فرار یک ماهه اش نیز گفت: من بعد از قتل فرار کردم و همراه مادرم شب ها را در خیابان می گذراندم تا این که بازداشت شدم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت: من آن موقع 25 ساله بودم، اما حالا 40 سال دارم. 15 سال از بهترین روز های زندگی ام را در زندان سپری کردم و توان پرداخت دیه را ندارم. خواهر و برادر ناتنی ام، چون می دانستند قصد قتل پدرشان را نداشتم اعلام گذشت کردند حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم با تقسیط دیه موافقت نمایند. من اگر از زندان آزاد شوم کار می کنم و دیه را قسطی به خواهر و برادر های ناتنی ام می پردازم.

در انتها جلسه قضات وارد شور شدند تا درباره درخواست این متهم اظهارنظر نمایند.

منبع: خراسان

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14928

به "افشای تراژدی دردناک قاتل ناپدری بعد از 15 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای تراژدی دردناک قاتل ناپدری بعد از 15 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید