اقدامات لازم برای نگهداری از خودرو در هوای سرد

به گزارش شیوا مارکت، هوای سرد همواره چالش های بسیاری را در رانندگی ایجاد می نماید و هنگامی که زمستان فرا می رسد، دانستن اینکه خودروی شما چقدر برای این شرایط آب و هوایی آماده است، اهمیت زیادی دارد.

اقدامات لازم برای نگهداری از خودرو در هوای سرد

به گزارش خبرنگاران، اینکه از خودروی خود به خوبی مراقبت کنید، در تمام فصول سال مهم است، ولی این موضوع در ماه های زمستان بیشتر از همواره اهمیت دارد البته این به معنای آن نیست که کار های نگهداری خودرو در زمستان با روش های معمول تفاوت زیادی دارند. شاید تنها چند گزینه خاص وجود داشته باشند که باید بیشتر به آن ها توجه کنید.

آنالیز باتری خودرو

هوای سرد و مرطوب، دشمن باتری خودرو است. وقتی با یک باتری نیمه جان، کلید را می چرخانید، حتماً احساس بدی به شما دست می دهد. اگر باتری برای روشن کردن خودرویتان تقلای زیادی می نماید، احتمال اینکه در آخر عمر خود باشد، وجود دارد.

اگر تجهیزات مناسب در اختیار دارید، می توانید خودتان باتری را تست کنید، اما آسان ترین کار، درخواست کردن از یک متخصص است. با فرض اینکه می توانید استارت بزنید، می توانید به اولین کارگاه مکانیکی یا نمایندگی برسید و یک باتری جدید بخرید. بسیاری از فروشندگان باتری نیز می توانند احتیاج شما را رفع نمایند.

اگر هم نمی توانید خودروی خود را روشن کنید، می توانید از یک سری گیره برق (jump leads) از یک خودروی دیگر یاری بگیرید و یا اینکه باتری را جدا نموده و آن را با برق شارژ کنید. فارغ از اینکه باتری خودرو ها معمولاً سنگین هستند، چنین کاری می تواند پیچیدگی های خود را داشته باشد و برای این منظور، باید حتماً به سراغ راهنمای خودرو بروید.

آنالیز ضد یخ

ضدّ یخ همان طور که از نام آن بر می آید، برای جلوگیری از انجماد آب در درون سیستم خنک نماینده موتور استفاده می گردد. برای تست کارایی ضدّیخ، احتیاج به یک ابزار ویژه این کار دارید. برای استفاده از آن، ابتدا درپوش مخزن خنک نماینده در زیر کاپوت را باز کنید؛ البته پس از اینکه از سرد بودن موتور اطمینان حاصل کردید.

لوله را در درون خنک نماینده وارد کنید و حباب پلاستیکی انتهای آن را فشار دهید تا اندکی از مایع ضدّ یخ به درون تستر مکیده گردد. حالا می توانید نقطه انجماد ضدّ یخ را به وسیله مقیاس تستر بخوانید. پس از این آنالیز، ضدّ یخ را به درون سیستم خودرو برگردانید و درپوش مخزن آن را نیز بگذارید.

آنالیز شوینده شیشه شور

هوای زمستانی معمولاً با بارش های زیادی همراه است و بنابراین، شما زمان زیادی را به استفاده از برف پاک کن های جلو می گذرانید. در همین حال، اگر مخزن شوینده شیشه شور شما خالی باشد، احتمال زیادی برای تشکیل جرم روی شیشه جلوی شما وجود خواهد داشت.

برای اطمینان از اینکه این اتفاق برای شما رخ ندهد، مخزن شوینده شیشه شور جلو را در زیر کاپوت باز کنید و آن را به شکل مناسب پُر کنید. شما می توانید از ترکیبات آماده و یا غلیظ شوینده بهره ببرید که البته در هنگام به کار بردن شوینده غلیظ، باید آن را با آب مخلوط کنید.

شوینده شیشه شور دارای یک نقطه انجماد پایین تر از آب است. بنابراین، شما هیچ گاه با یک آب پاش یخ زده روبرو نخواهید شد.

منبع: خودروکار

سافاری رو: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 26036

به "اقدامات لازم برای نگهداری از خودرو در هوای سرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات لازم برای نگهداری از خودرو در هوای سرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید